MOL Fehervar Football Club - Budapest Honved Football Club 4-0 (2-0). Liga - 2. kolejka

7 sierpnia na Sostoi Stadion w Székesfehérvárze odbył się pojedynek 2. kolejki OTP Bank Liga pomiędzy drużynami MOL Fehervar i Budapestu Honved. Mecz zakończył się zwycięstwem MOL Fehervar 4-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Lukasa Klemenza występującego w Budapeście Honved.

7 sierpnia  na Sostoi Stadion w Székesfehérvárze odbył się pojedynek  2. kolejki  OTP Bank Liga pomiędzy drużynami MOL Fehervar  i Budapestu Honved. Mecz zakończył się zwycięstwem MOL Fehervar 4-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Lukasa Klemenza występującego w Budapeście Honved.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań jedenastka MOL Fehervar wygrała 16 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Budapest Honved: Bertalanowi Bocskayowi w 12. i Vidarowi Jonssonowi w 20. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MOL Fehervar w 30. minucie spotkania, gdy Palko Dardai strzelił pierwszego gola.

Zespół Budapestu Honved ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka MOL Fehervar, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie pokonał bramkarza Kenan Kodro.

W 44. minucie Vidar Jonsson został zmieniony przez Albiego Dokę. W 45. minucie w drużynie Budapestu Honved doszło do zmiany. Nenad Lukic wszedł za Nikolę Mitrovica. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener MOL Fehervar postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rubena Pinta wszedł Evgeniy Makarenko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie MOL Fehervar utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie MOL Fehervar udało się strzelić gola i wygrać. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Palko Dardai z zespołu MOL Fehervar.

Funsho Bamgboye wywołał eksplozję radości wśród kibiców MOL Fehervar, strzelając kolejnego gola w 71. minucie pojedynku. W 75. minucie w jedenastce Budapestu Honved doszło do zmiany. Boubacar Traore wszedł za Richlorda Ennina.

W tej samej minucie kartkę dostał Evgeniy Makarenko, zawodnik MOL Fehervar.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MOL Fehervar w 83. minucie spotkania, gdy Budu Zivzivadze zdobył czwartą bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole MOL Fehervar doszło do zmiany. Babos Bence wszedł za Palka Dardaiego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka MOL Fehervar w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Budapestu Honved wymieniła czterech graczy.