Magyar Testgyakorlok Kore Budapest Futball Club - Debreceni Vasutas Sport Club 3-0 (1-0). Liga - 33. kolejka

W pojedynku 33. kolejki OTP Bank Liga, który rozegrany został 15 maja, zespół MTK Budapest wygrał z DVSC 3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Hidegkuti Nandor Stadion.

W  pojedynku 33. kolejki  OTP Bank Liga, który rozegrany został 15 maja, zespół MTK Budapest wygrał  z DVSC  3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Hidegkuti Nandor Stadion.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna MTK Budapest wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół MTK Budapest zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny DVSC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom DVSC: Nimrodowi Baranyaiemu w 21. i Erikowi Kusnyirowi w 41. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół MTK Budapest w końcu przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę zdobył Slobodan Rajkovic.

W 45. minucie Nimrod Baranyai został zmieniony przez Bence Sosa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MTK Budapest.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Markowi Futacsowi z MTK Budapest. Była to 54. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MTK Budapest w 64. minucie spotkania, gdy Marko Futacs strzelił z karnego drugiego gola. Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze DVSC: Adam Bodi, Dorian Babunski, Mihaly Korhut, David Babunski, na ich miejsce weszli: Zsombor Bevardi, Patrik Tischler, Janos Ferenczi, Gergo Gyonyoru. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adama Miknyoczkiego, Szabolcsa Mezeiego, Zalana Vancsy zajęli: Zoltan Stieber, Matyas Kovacs, Artur Horvath.

W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Erik Kusnyir z drużyny DVSC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 41. minucie. W doliczonym czasie gry w zespole MTK Budapest doszło do zmiany. Benedek Barkoczi wszedł za Marka Futacsa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W tej samej minucie wynik na 3-0 podwyższył Ylber Ramadani.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Drużyna MTK Budapest postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom DVSC, natomiast zawodnikom MTK Budapest przyznał jedną żółtą.

Zespół MTK Budapest w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna DVSC dokonała pięciu zmian.