Liga węgierska - 5. kolejka NB I: Puskas Ferenc Akademia - Mezőkövesd 1-0 (0-0)

25 września na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút odbyło się spotkanie 5. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Puskas Ferenc Akademia i Mezőkövesdu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Puskas Ferenc Akademia 1-0. Na stadionie zasiadło 782 widzów.

5. kolejka Węgry - NB I
2020-09-25 20:00 | Stadion: Puskás Akadémia Pancho Aréna | Widzów: 782 | Arbiter: G. Bogár
Puskás Ferenc Akadémia FC
Mezőkövesd-Zsóry SE
1
0
A. Băluță 59'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka Mezőkövesdu wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie za João Nunesa wszedł Kamen Hadzhiev.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Josip Knežević z Puskas Ferenc Akademia. Była to 44. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Mezőkövesdu rozpoczął w zmienionym składzie, za Marina Jurinę wszedł Andrii Boryachuk.

Jedyną bramkę meczu dla Puskas Ferenc Akademia zdobył Mihail Băluță w 59. minucie. W 63. minucie Josip Knežević został zmieniony przez Yoëlla van Nieffa, a za Györgya Komáromiego wszedł na boisko Luciano Slagveer, co miało wzmocnić drużynę Puskas Ferenc Akademia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serdera Serderowa na Sándora Vajdę oraz Mykhaila Meskhiego na Dániela Nagya.

Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Puskas Ferenc Akademia i jedną drużynie przeciwnej.

Danylo Ryabenko
18′ João Aniceto Grandela Nunes
Dániel Farkaš84′
77′ László Deutsch
Matija Katanec
78′ György Komáromi
Luka Lakvekheliani
87′ Thomas Meißner
Andrii Nesterov
Zsolt Nagy
Zsombor Berecz
 59′ Mihail Alexandru Băluță
Tamás Cseri
Tamás Kiss
Aleksandr Karnitskiy
44′ 63′ Josip Knežević
Eduard Fedinisinec
18′ Kamen Hadzhiev
Dániel Vadnai
Jozef Urblík
Dániel Nagy83′
63′ 90′ Yoëll van Nieff
Sándor Vajda73′
Weslen Júnior Faustino de Melo
Antonio Vutov
Nándor Károly Tamás
Andrii Boryachuk46′
78′ Luciano Slagveer

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Puskas Ferenc Akademia, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.