Liga węgierska - 4. kolejka NB I: Újpest FC - Kisvárda Master Good FC 2-4 (2-2)

W meczu 4. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 13 września, drużyna Ujpest FC przegrała z Kisvárdą 2-4 (2-2). Mecz na Szusza Ferenc Stadion w Budapeszcie obejrzało 1 410 widzów.

4. kolejka Węgry - NB I
2020-09-13 15:00 | Stadion: Szusza Ferenc Stadion | Widzów: 1410 | Arbiter: P. Solymosi
N. Datković 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Ujpest FC wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Claudiu Bumba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kisvárdy , strzelając gola w 10. minucie pojedynku.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nikowi Datkoviciowi z jedenastki gości. Była to 17. minuta spotkania.

Zespół Ujpest FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Slobodan Simović.

Piłkarze Ujpest FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Perošević.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił Antonio Perošević.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Drugą połowę zespół Kisvárdy rozpoczął w zmienionym składzie, za Dritona Camaja wszedł Sassá. W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa z Kisvárdy, a w 59. minucie Arona Csongvaiego z drużyny przeciwnej.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie Tamás Rubus dał prowadzenie swojej jedenastce.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kisvárdy w 64. minucie spotkania, gdy Niko Datković zdobył czwartą bramkę. W 65. minucie Aron Csongvai zastąpił Gadjego Tallo.

Między 65. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Ujpest FC: Patrik Bacsa, Branko Pauljević, na ich miejsce weszli: Mátyás Katona, Péter Szakály. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tamása Rubusa, Jaroslava Navrátila zajęli: Anton Krawczenko, Roman Karasiuk. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kisvárda: Fernandowi Vianie w 79. i Claudiu Bumbie w 85. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-4.

Bohdan Melnyik
83′ Branko Pauljević
Tamás Rubus  59′ 65′
59′ 65′ Aron Csongvai
Driton Camaj46′
72′ Patrik Bacsa
Jaroslav Navrátil82′
 28′, 39′ Antonio Perošević
Anton Krawczenko65′
72′ Mátyás Katona
Roman Karasiuk82′
83′ Péter Szakály
Jefferson Gomes de Oliveira46′
Petar Gigić
Zoltán Horváth
65′ Gadji Celi Carmen Junior Tallo
Márk Kovácsréti

Zawodnicy Ujpest FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.