Liga węgierska - 4. kolejka NB I: MTK Budapeszt - Zalaegerszegi TE 0-3 (0-1)

W starciu 4. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 13 września, jedenastka MTK Budapeszt przegrała z Zalaegerszegi TE 0-3 (0-1). Mecz na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie obejrzało 2 051 widzów.

4. kolejka Węgry - NB I
2020-09-13 17:30 | Stadion: Hidegkuti Nándor Stadion | Widzów: 2051 | Arbiter: F. Karakó
R. Szánthó 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół MTK Budapeszt wygrał 20 razy i zanotował 15 porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bence'a Gergényiego z Zalaegerszegi TE, a w 31. minucie Benjámina Csekego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zalaegerszegi TE w 42. minucie spotkania, gdy Artem Favorov strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zalaegerszegi TE.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bence Bediego z Zalaegerszegi TE, a w 58. minucie Szabolcsa Mezeiego z drużyny przeciwnej. W 62. minucie Sebastián Herrera został zastąpiony przez Szabolcsa Barnę.

W 63. minucie Dániel Szalai został zmieniony przez Aleksandara Tanasina, a za Patrika Vassa wszedł na boisko Regő Szánthó, co miało wzmocnić zespół Zalaegerszegi TE. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Gerę na Bojana Miovskiego. W 67. minucie kartkę obejrzał Artem Favorov z Zalaegerszegi TE.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bence Bedi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zalaegerszegi TE, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie meczu. W 78. minucie Norbert Könyves został zmieniony przez Márka Kosztę, co miało wzmocnić jedenastkę Zalaegerszegi TE. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benjámina Balázsa na Dániela Prossera.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania wynik na 0-3 podwyższył Regő Szánthó.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Dávid Bobál
80′ Benjámin Balázs
Bence Gergényi4′
62′ Sebastián Herrera Cardona
Žiga Živko
Zsombor Nagy
Bence Bedi  75′ 49′
31′ Benjámin Cseke
Artem Favorov  42′ 67′
Máté Katona
Bojan Sanković
58′ Szabolcs Mezei
Patrik Vass69′
Bence Balazs Bíró
Benjamin Babati
68′ Daniel Gera
Norbert Könyves78′
Szabolcs Schön
Dániel Szalai63′
Bence Somodi
Márton László Gyurján
62′ Szabolcs Barna
Filip Dragóner
68′ Bojan Miovski
Márk Koszta78′
80′ Dániel Prosser
Dávid Zimonyi

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom MTK Budapeszt, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.