Liga węgierska - 4. kolejka NB I: Mezőkövesd-Zsóry SE - Budafoki MTE 1-0 (0-0)

12 września na Városi Stadion odbył się mecz 4. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Mezőkövesdu i Budafoki MTE. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mezőkövesdu 1-0. Na stadionie stawiło się 1 868 widzów.

Serderow 50'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 39. minucie za Attilę Filkora wszedł Miklós Micsinai. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie kartki dostał Danijel Romic, Gergő Vaszicsku z jedenastki gości.

Tuż po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Serder Serderow dla zespołu Mezőkövesdu. Bramka padła w tej samej minucie. Między 63. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Mezőkövesdu: Serder Serderow, Tamás Szeles, Dino Beširović, na ich miejsce weszli: Andrii Boryachuk, Mykhailo Meskhi, Marin Jurina. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alena Skribka, Attili Lőrinczy zajęli: Sebestyén Ihrig-Farkas, Kornél Kulcsár.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Marina Jurinę, piłkarza gospodarzy.

Sinan Medgyes
28′ Luka Lakvekheliani
Danijel Romic48′
8′ Andrii Nesterov
Gergő Vaszicsku48′
66′ Tamás Szeles
Dávid Kovács
Zsombor Berecz
Bálint Oláh
71′ Dino Beširović
Attila Filkor2′ 39′
Tamás Cseri
Attila Lőrinczy71′
Aleksandr Karnitskiy
Alen Martin Skribek66′
 50′ 63′ Serder Serderow
Máté Szabó
Danylo Ryabenko
Balázs Bese
Dániel Vadnai
András Huszti
66′ Mykhailo Meskhi
Marko Nikolić
Dániel Nagy
Sebestyén Ihrig-Farkas66′
Sándor Vajda
Kornél Kulcsár71′
63′ Andrii Boryachuk
Miklós Micsinai39′
71′ 85′ Marin Jurina
Ronald Takács

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Mezőkövesdu, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.