Liga węgierska - 4. kolejka NB I: Ferencváros Budapeszt - Paksi SE 5-0 (3-0)

11 września na Groupama Aréna w Budapeszcie odbył się mecz 4. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Ferencvarosu i Paksi SE. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ferencvarosu 5-0. Na stadionie stawiło się 7 021 widzów.

F. Boli 47',90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół Ferencvarosu wygrał aż 14 razy, zremisował 13, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Tokmac Chol.

W trzeciej minucie żółtą kartkę dostał Dániel Bode, piłkarz gości.

Niedługo później Tokmac Chol wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ferencvarosu, zdobywając kolejną bramkę w 20. minucie starcia.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 3-0 strzelił hat-tricka w 28. minucie Tokmac Chol.

W 38. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Zsoltowi Harasztiemu z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Ferencvarosu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Isala wszedł Dávid Sigér.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ferencvarosu w 47. minucie spotkania, gdy Bi Fortune zdobył czwartą bramkę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Norbertowi Szélpálowi z Paksi SE. Była to 51. minuta pojedynku.

W 55. minucie Zsolt Haraszti zastąpił Ákosa Szendreia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Ferencvarosu doszło do zmiany. Roko Baturina wszedł za Gerga Lovrencsicsa. W 63. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Norbert Szélpál osłabiając drużynę Paksi SE. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 51. minucie.

W 68. minucie Tokmac Chol został zmieniony przez Oleksandra Zubkova, co miało wzmocnić drużynę Ferencvarosu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gábora Vasa na Gerga Goroga w 82. minucie. Po chwili trener Paksi SE postanowił wzmocnić linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Dénesa Szakálya. Na boisko wszedł Ákos Debreceni, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Bi Fortune z Ferencvarosu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

János Szabó
62′ Gergo Lovrencsics
Dénes Szakály89′
 1′, 20′, 28′ 68′ Tokmac Chol Nguen
Gábor Vas82′
46′ Isael da Silva Barbosa
József Windecker
 47′, 90′ Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Ákos Szendrei55′
46′ Dávid Miklós Sigér
Gergo Gorog82′
Michal Škvarka
Ribár Milán Levente
62′ Roko Baturina

68′ Oleksandr Zubkov

Zespół Ferencvarosu był w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku. Wyjątkowa nieporadność napastników Paksi SE była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników Ferencvarosu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.