Liga węgierska - 33. kolejka NB I: Újpest FC - Kaposvári Rákóczi FC 5-0 (3-0)

W starciu 33. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 27 czerwca, jedenastka Ujpest FC wysoko wygrała z Rakoczi FC 5-0 (3-0). Mecz na Szusza Ferenc Stadion w Budapeszcie obejrzało 3 004 widzów.

33. kolejka Węgry - NB I
2020-06-27 17:30 | Stadion: Szusza Ferenc Stadion | Widzów: 3004 | Arbiter: B. Csonka
Z. Máté 57'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Ujpest FC wygrała aż 14 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Zsoltowi Balázsowi z drużyny gości. Była to druga minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ujpest FC w 12. minucie spotkania, gdy Krisztián Simon strzelił pierwszego gola. W 44. minucie Antonio Perošević został zastąpiony przez Patrika Bacsę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Ujpest FC, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie wynik na 2-0 podwyższył Soma Novothny. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Patrik Bacsa.

Drugą połowę jedenastka Rakoczi FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Zsombora Bévárdiego, Valentina Hadaró, Zsolta Balázsa weszli Ádám Pintér, Csaba Vachtler, Richard Nagy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Patrik Bacsa po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 4-0.

W 53. minucie w zespole Rakoczi FC doszło do zmiany. Norbert Csiki wszedł za Antuna Palicia.

Niedługo później Zsolt Máté wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ujpest FC, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie pojedynku. Chwilę później trener Ujpest FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Aron Csongvai, a murawę opuścił Obinna Nwobodo.

W tej samej minucie w drużynie Ujpest FC doszło do zmiany. Mátyás Katona wszedł za Donáta Zsótéra. Niestety w 71. minucie meczu Krisztian Pogacsics bramkarz Rakoczi FC z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Márka Bonnyaiego - rezerwowego bramkarza zespołu. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Péter Szakály, Márk Koszta, a na ich miejsce weszli Krisztián Simon, Soma Novothny.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

János Patrik Nagy
 57′ Zsolt Máté
Alex Szabó
Kire Ristevski
László Ur
60′ Obinna Nwobodo
Antun Palić53′
Vincent Onovo
Attila Szakály
 12′ 74′ Krisztián Simon
Dinko Trebotić
 45′ 74′ Soma Novothny
Martin Ádám
44′ Antonio Perošević
Zsolt Balázs2′ 46′
60′ Donát Ferenc Zsótér
Tamás Nagy
60′ Aron Csongvai
Csaba Vachtler46′
60′ Mátyás Katona
Ákos Borbély
Barnabás Rácz
Dávid Hegedűs
74′ Péter Szakály
Richárd Nagy46′
44′  45′, 49′ Patrik Bacsa
Ádám Pintér46′
74′ Márk Koszta
Norbert Gábor Csiki53′

Jedenastka Ujpest FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Ujpest FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.