Liga węgierska - 33. kolejka NB I: Puskas Ferenc Akademia - Honved Budapeszt 2-1 (1-1)

W pojedynku 33. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 27 czerwca, drużyna Puskas Ferenc Akademia zwyciężyła z Honvedem Budapeszt 2-1 (1-1). Mecz na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút obejrzało 1 918 widzów.

33. kolejka Węgry - NB I
2020-06-27 20:00 | Stadion: Puskás Akadémia Pancho Aréna | Widzów: 1918 | Arbiter: Z. Ivanyi
M. George 23'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Honvedu Budapeszt wygrała aż osiem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Yoëllowi van Nieffowi z Puskas Ferenc Akademia. Była to 19. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mayron George wywołał eksplozję radości wśród kibiców Honvedu Budapeszt, zdobywając bramkę w 23. minucie meczu.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Zsolt Nagy.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Puskas Ferenc Akademia rozpoczął w zmienionym składzie, za Ádáma Gyurcsó wszedł Luciano Slagveer. A kibice Honvedu Budapeszt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Barnę Kesztyűsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Mayron George.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Norbert Szendrei z jedenastki gości. W 73. minucie za Norberta Szendreia wszedł Tidjani Moutari. W 76. minucie w drużynie Puskas Ferenc Akademia doszło do zmiany. Jozef Urblík wszedł za Jakuba Plšeka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Puskas Ferenc Akademia w 83. minucie spotkania, gdy Luciano Slagveer zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Ivan Lovrić, zawodnik Honvedu Budapeszt. W tej samej minucie w drużynie Honvedu Budapeszt doszło do zmiany. Dominik Cipf wszedł za Djordje Kambera. Na murawie, jak to często zdarzało się Puskas Ferenc Akademia w tym sezonie, pojawił się Csaba Spandler, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 88. minucie Josipa Kneževicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 89. minucie arbiter ukarał kartką Patrika Hidiego, piłkarza gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Ivan Lovrić87′
 35′ Zsolt Nagy
Mohamed Amin Mezghrani
Roland Szolnoki
Eke Uzoma
46′ Ádám Gyurcsó
Dániel Gazdag
88′ Josip Knežević
Patrik Hidi89′
76′ Jakub Plšek
Norbert Szendrei50′ 73′
19′ Yoëll van Nieff
Naser Aliji
88′ Csaba Spandler
Gergő Irimiás
76′ Jozef Urblík
Barna Kesztyűs46′
Gol-Gol Mebrahtu
Dominik Cipf87′
46′  83′ Luciano Slagveer
Tidjani Amadou Moutari Kalala73′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Puskas Ferenc Akademia, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.