Liga węgierska - 33. kolejka NB I: Ferencvaros - Mezőkövesd 1-0 (1-0)

27 czerwca na Groupama Aréna w Budapeszcie odbył się mecz 33. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Ferencvarosu i Mezőkövesdu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ferencvarosu 1-0. Na stadionie zasiadło 11 875 widzów.

T. Nguen 41'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć jedenastka Mezőkövesdu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tamás Cseri z Mezőkövesdu. Była to 40. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Tokmac Chol dla drużyny Ferencvarosu. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ferencvarosu.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bálinta Vécseia z Ferencvarosu, a w 58. minucie Zsombora Berecza z drużyny przeciwnej. Na drugą połowę zespół Ferencvarosu wyszedł w zmienionym składzie, za Eldara Ćivicia wszedł Marcel Heister.

W tej samej minucie trener Ferencvarosu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Roland Varga, a murawę opuścił Oleksandr Zubkov. W 58. minucie za Bálinta Vécseia wszedł Leandro Pedroso. A trener Mezőkövesdu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sándora Vajdę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić László Pekár.

Między 67. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Mezőkövesdu: Marin Jurina, Budu Zivzivadze, Tamás Cseri, na ich miejsce weszli: Dániel Nagy, Filip Dragóner, Mykhailo Meskhi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tokmaca Chola, Davida Sigera zajęli: Michal Škvarka, Abraham Frimpong. Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Andrii Nesterov
46′ Eldar Ćivić
Róbert Pillár
90′ Kenneth Karim Otigba
Erik Silye
88′ Ihor Kharatin
Zsombor Berecz58′
82′ 86′ Dávid Miklós Sigér
Tamás Cseri40′ 81′
46′ 58′ Bálint Vécsei
Aleksandr Karnitskiy
 41′ 81′ Tokmac Chol Nguen
Marin Jurina67′
Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
László Pekár67′
58′ Oleksandr Zubkov
Budu Zivzivadze73′
Dávid Attila Gróf
Danylo Ryabenko
Dominik Zoltán Csontos
Gábor Eperjesi
86′ Abraham Akwasi Frimpong
Dániel Vadnai
46′ Marcel Heister
Mykhailo Meskhi81′
58′ Leandro Marcolini Pedroso de Almeida
Dániel Nagy67′
Gastón Andrés Lodico
Dominik Bence Tóth
81′ Michal Škvarka
Sándor Vajda67′
Ammar Ramadan
Filip Dragóner73′ 79′
58′ Roland Varga
Tamás Takács

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Ferencvarosu, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Mezőkövesdu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.