Liga węgierska - 33. kolejka NB I: Diósgyőri VTK - Kisvárda Master Good FC 0-2 (0-2)

27 czerwca na Diósgyőri Stadion w Miszkolcu odbyło się spotkanie 33. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Diosgyori VTK i Kisvárdy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kisvárdy 2-0. Na stadionie stawiło się 5 700 widzów.

Fernando Viana 41'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kisvárdy w ósmej minucie spotkania, gdy Nemanja Obradović zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Między 11. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Kisvárdy, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Fernando Viana.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Drugą połowę jedenastka Diosgyori VTK rozpoczęła w zmienionym składzie, za Donáta Orosza wszedł Hysen Memolla. Kibice Diosgyori VTK nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gábora Molnára. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rui Pedro.

W 62. minucie Kristóf Korbély został zmieniony przez Florenta Hasaniego. W tej samej minucie w jedenastce Kisvárdy doszło do zmiany. Levente Szőr wszedł za Slobodana Simovicia. W tej samej minucie trener Kisvárdy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sassá, a murawę opuścił Nemanja Obradović.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Diosgyori VTK: Tamásowi Kissowi w 66. minucie i Dávidowi Márkvártowi w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. Między 71. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Kisvárdy: Fernando Viana, Anton Krawczenko, Stavros Tsoukalas, na ich miejsce weszli: Cornel Ene, Patrik Tischler, Zalán Czene. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tamása Kissa, Mirka Ivanovskiego zajęli: Gábor Makrai, José Cortés.

Dávid Dombó
46′ Donát Orosz
Viktor Hei
11′ 46′ Rui Pedro Couto Ramalho
Lucas Marcolini Dantas Bertucci
Bence Iszlai
Slobodan Simović39′ 62′
66′ 71′ Tamás Kiss
Stavros Tsoukalas85′
90′ Dávid Márkvárt
Márk Kovácsréti
83′ Mirko Ivanovski
Nemanja Obradović  8′ 62′
62′ Kristóf Korbély
Fernando Viana Jardim Silva  41′ 74′
Botond Antal
Illés Zöldesi
Dejan Karan
Cornel Alexandru Ene74′
46′ Hysen Memolla
Radosz Protić
Joachim Adukor
Zalán Czene85′
Tamás Egerszegi
Levente Szőr62′
83′ José Ricardo Cortés
Jefferson Gomes de Oliveira62′
62′ Florent Hasani
Richárd Jelena
71′ Gábor Makrai
Vasyl Khimich
46′ Gábor Molnár
Patrik Tischler74′

Przewaga drużyny Diosgyori VTK w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Diosgyori VTK obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.