Liga węgierska - 33. kolejka NB I: Debreceni VSC - Paksi SE 1-1 (0-1)

W spotkaniu 33. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 27 czerwca, zespół VSC Debreczyn zremisował z Paksi SE 1-1 (0-1). Mecz na Nagyerdei Stadion w Debreczynie obejrzało 9 400 widzów.

33. kolejka Węgry - NB I
2020-06-27 17:30 | Stadion: Nagyerdei Stadion | Widzów: 9400 | Arbiter: B. Berke
Debreceni VSC
Paksi SE
1
1
N. Szélpál 74' (samob.)
N. Könyves 17'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 starć drużyna VSC Debreczyn wygrała 19 razy i zanotowała sześć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Paksi SE otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Norbert Könyves. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Norberta Kundraka z VSC Debreczyn, a w 42. minucie Attilę Osváth z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Paksi SE.

Trener VSC Debreczyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Luka Milunović, a murawę opuścił Balázs Bényei. Na drugą połowę drużyna VSC Debreczyn wyszła w zmienionym składzie, za Márka Szécsiego wszedł Nikola Trujić.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Ákos Kinyik, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Paksi SE postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Máté Sajbána wszedł Dávid Kulcsár, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W 60. minucie Lajos Bertus zastąpił Dénesa Szakálya.

W tej samej minucie János Hahn został zmieniony przez Dániela Bodego, co miało wzmocnić drużynę Paksi SE. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Norberta Kundraka na Attilę Haris. W 69. minucie arbiter przyznał kartkę Attili Harisowi z zespołu gospodarzy.

W 74. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Paksi SE Norbert Szélpál. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 79. minucie, w drużynie VSC Debreczyn za Erika Kusnyíra wszedł Haruna Zambuk, a w jedenastce Paksi SE Norbert Könyves zmienił Zsolta Harasztiego.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Paksi SE: Gergőwi Ráczowi w 87. minucie i Balászowi Baloghowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Gergő Rácz87′
46′ Balázs Bényei
Zsolt Gévay
János Ferenczi
Attila Osváth42′
49′ Ákos Kinyik
János Szabó
79′ Erik Kusnyír
János Csaba Hahn60′
25′ 68′ Norbert Kundrák
Norbert Könyves  17′ 79′
46′ Márk Szécsi
Dávid Kulcsár53′
68′ 69′ Attila Mihály Haris
Patrik Péter Poór
Bence Szabó
László Bartha
Dániel Bereczki
Tamás Kecskés
46′ Luka Milunović
Dénes Szakály60′
46′ Nikola Trujić
Dániel Bode60′
79′ Haruna Zambuk Garba
Zsolt Haraszti79′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników VSC Debreczyn. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.