Liga węgierska - 32. kolejka NB I: MOL Fehérvár FC - Ferencváros Budapeszt 1-0 (1-0)

23 czerwca na MOL Arény Sóstó w Székesfehérvárze odbyło się spotkanie 32. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Videoton FC i Ferencvarosu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Videoton FC 1-0. Mecz obejrzało 6 392 widzów.

R. Juhász 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 starć zespół Ferencvarosu wygrał 27 razy i zanotował 15 porażek oraz 15 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Między 26. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Videoton FC w 45. minucie spotkania, gdy Roland Juhasz strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Videoton FC.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Máté Pátkai, zawodnik gospodarzy. W 60. minucie Eldar Ćivić został zmieniony przez Ammara Ramadana.

W tej samej minucie w zespole Ferencvarosu doszło do zmiany. Dominik Csontos wszedł za Isala. A kibice Videoton FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bobana Nikolova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Armin Hodžić. Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Videoton FC: Iwan Petriak, Attila Fiola, Roland Juhasz, Nemanja Nikolić, na ich miejsce weszli: Funsho Bamgboye, Szilveszter Hangya, Visar Musliu, Marko Futacs. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Sigera, Endre'a Botki, Nikolaya Signevicha zajęli: Gastón Lodico, Miha Blažič, Tokmac Chol.

W 80. minucie sędzia pokazał kartkę Dominikowi Csontosowi z drużyny gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Endre Botka26′ 72′
90′ Attila Fiola
Eldar Ćivić60′
 45′ (k.) 28′ 90′ Roland Juhasz
András Mátyás Csonka
46′ Máté Pátkai
Dávid Miklós Sigér72′
75′ Iwan Petriak
Michal Škvarka
70′ Armin Hodžić
Isael da Silva Barbosa41′ 60′
90′ Nemanja Nikolić
Nikolay Signevich82′
Dániel Kovács
Dénes Dibusz
90′ Szilveszter Hangya
Miha Blažič72′
90′ Visar Musliu
Dominik Zoltán Csontos60′ 80′
Adrián Rus
Gastón Andrés Lodico72′
István Ádám Kovács
Regő Szánthó
70′ Boban Nikolov
Tokmac Chol Nguen82′
Patrik Nyári
Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
75′ Funsho Ibrahim Bamgboye
Ammar Ramadan60′
90′ Marko Futacs
Oleksandr Zubkov

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Ferencvarosu, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.