Liga węgierska - 32. kolejka NB I: Honved Budapeszt - Diósgyőri VTK 4-4 (2-1)

W meczu 32. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 11 maja, zespół Honvedu Budapeszt zremisował z Diosgyori VTK 4-4 (2-1). Mecz na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie obejrzało 2 393 widzów.

32. kolejka Węgry - NB I
2019-05-11 17:00 | Stadion: Hidegkuti Nándor Stadion | Widzów: 2393 | Arbiter: B. Berke
R. Vernes 49',61',84'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 spotkań jedenastka Honvedu Budapeszt wygrała 22 razy i zanotowała 16 porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Dániel Gazdag, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Honvedu Budapeszt w 18. minucie spotkania, gdy Djordje Kamber zdobył pierwszą bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Diosgyori VTK: Dejanowi Karanowi w 26. i Mátyásowi Tajtiemu w 28. minucie.

Drużyna Diosgyori VTK ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie pokonał bramkarza Danilo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Dániel Prosser.

Kibice Diosgyori VTK nie mogli już doczekać się wprowadzenia Richárda Vernesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Barnabás Tóth. Posunięcie trenera było słuszne. Richárda Vernesa zdobył wyrównującą bramkę w 49. minucie spotkania. W 48. minucie kartkę otrzymał Danilo z Honvedu Budapeszt. W 49. minucie Richárd Vernes wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Ivanowi Lovriciowi, piłkarzowi Honvedu Budapeszt.

W 61. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Richárd Vernes z Diosgyori VTK. Chwilę później trener Honvedu Budapeszt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Tibora Hefflera. Na boisko wszedł Mohamed Mezghrani, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie Änis Ben-Hatira zastąpił Davida N'Goga. W 66. minucie w zespole Diosgyori VTK doszło do zmiany. Tomislav Mazalović wszedł za Mátyása Tajtiego.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 71. minucie bramkę wyrównującą zdobył David N'Gog.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Honvedu Budapeszt doszło do zmiany. Tonći Kukoč-Petraello wszedł za Eke Uzomę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Honvedu Budapeszt przyniosły efekt bramkowy. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Lovrić.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia wręczył kartkę Bence'owi Batikowi z zespołu gospodarzy.

Drużyna Diosgyori VTK nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 84. minucie Richárd Vernes hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-4.

W samej końcówce starcia w jedenastce Diosgyori VTK doszło do zmiany. Branko Mihajlović wszedł za Patrika Bacsę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Tonćiemu Kukočowi-Petraelli i Botondowi Antalowi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-4.

Botond Antal90′
83′ Bence Batik
Dušan Brković
 18′ Đorđe Kamber
Dejan Karan26′
 78′ 60′ Ivan Lovrić
Kristóf Polgár
74′ Eke Uzoma
Márk Tamás
65′ Änis Ben-Hatira
Dávid Márkvárt
11′ Dániel Gazdag
Mátyás Tajti28′ 66′
65′ Tibor Heffler
Barnabás Tóth46′
Filip Holender
Patrik Bacsa89′
Gergő Nagy
Florent Hasani
 39′ 48′ Danilo Cirino de Oliveira
Dániel Prosser  41′
András Horváth
Erik Bukrán
Dávid Kálnoki-Kis
Bence Bárdos
74′ 90′ Tonći Kukoč-Petraello
Yannick Ndzoumou
65′ Mohamed Amin Mezghrani
Támas Géringer
Bence Zoltán Banó-Szabó
Tomislav Mazalović66′
Milán Májer
Branko Mihajlović89′
65′  71′ David N'Gog
Richárd Vernes46′  49′ (k.), 61′, 84′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.