Liga węgierska - 32. kolejka NB I: Ferencváros Budapeszt - Debreceni VSC 2-1 (1-1)

W spotkaniu 32. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 11 maja, zespół Ferencvarosu zwyciężył z VSC Debreczyn 2-1 (1-1). Mecz na Groupama Aréna w Budapeszcie obejrzało 10 857 widzów.

B. Pávkovics 41'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 56 meczów jedenastka VSC Debreczyn wygrała 19 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Isael wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ferencvarosu , zdobywając bramkę w 13. minucie spotkania.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ferencvaros: Abrahamowi Frimpongowi w 23. i Gergowi Lovrencsicsowi w 29. minucie.

Zawodnicy VSC Debreczyn nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 41. minucie Bence Pávkovics wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Ferencvarosu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie wynik ustalił Roland Varga. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 58. minucie Tokmac Nguen został zastąpiony przez Dániela Bodego. Chwilę później trener VSC Debreczyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Richárd Csősz, a murawę opuścił Attila Haris. A trener Ferencvarosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lukacsa Bole'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Isael.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ferencvarosu oraz dwie drużynie przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Ferencvarosu doszło do zmiany. David Siger wszedł za Rolanda Vargę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Varga
90′ Dénes Dibusz
Sándor Nagy
Endre Botka
Balázs Bényei
23′ Abraham Akwasi Frimpong
János Ferenczi
79′ Marcel Heister
Gábor Bence Pávkovics  41′
29′ Gergo Lovrencsics
Csaba Szatmári90′
András Mátyás Csonka
Ádám Bódi
Ihor Kharatin
Attila Mihály Haris60′
58′ Tokmac Chol Nguen
Daniel Tozser
 13′ 76′ Isael da Silva Barbosa
Kevin Varga
Nikolay Signevich
Márk Szécsi
 56′ 81′ Roland Varga
Norbert Mészáros
76′ Lukács Bőle
Richárd Csősz60′ 84′
81′ Dávid Miklós Sigér
Alex Damásdi
58′ Dániel Bode
Aleksandar Jovanović
Krisztofer Szerető
Tamás Takács70′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Ferencvarosu, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.