Reklama

Reklama

Liga węgierska - 31. kolejka NB I: Puskás Ferenc Akadémia FC - Paksi SE 3-1 (2-0)

20 czerwca na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút odbył się pojedynek 31. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Puskas Ferenc Akademia i Paksi SE. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Puskas Ferenc Akademia 3-1. Na stadionie stawiło się 800 widzów.

20 czerwca  na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút odbył się pojedynek  31. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Puskas Ferenc Akademia  i Paksi SE. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Puskas Ferenc Akademia 3-1. Na stadionie stawiło się 800 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów drużyna Paksi SE wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Puskas Ferenc Akademia otworzyli wynik. W czwartej minucie David Vaněček dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Zsoltowi Harasztiemu z Paksi SE. Była to 28. minuta pojedynku.

Reklama

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Puskas Ferenc Akademia, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy trafił Josip Knežević. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 52. minucie kartkę dostał Jozef Urblík z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie gola kontaktowego strzelił Máté Sajbán.

Po godzinie gry w jedenastce Paksi SE doszło do zmiany. Dénes Szakály wszedł za Tamása Kecskésa. W tej samej minucie na murawie pojawił się Dávid Kulcsár z Paksi SE, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Zsolta Harasztiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 63. minucie Jozef Urblík został zmieniony przez Jakuba Plšeka.

W tej samej minucie trener Puskas Ferenc Akademia postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gol-Gol Mebrahtu, a murawę opuścił Luciano Slagveer. Między 78. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Paksi SE: József Windecker, Bence Lenzsér, Dávid Kelemen, na ich miejsce weszli: László Bartha, Patrik Poór, Zsolt Gévay. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ádáma Gyurcsó, Josipa Kneževicia zajęli: Bence Sós, Csaba Spandler. Między 79. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Puskas Ferenc Akademia i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puskas Ferenc Akademia w 89. minucie spotkania, gdy David Vaněček zdobył trzecią bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Paksi SE w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą środę zespół Puskas Ferenc Akademia będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Kisvárda Master Good FC. Tego samego dnia Diósgyőri VTK zagra z zespołem Paksi SE na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama