Liga węgierska - 30. kolejka NB I: Újpest FC - Mezőkövesd-Zsóry SE 1-1 (0-0)

W starciu 30. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 17 czerwca, drużyna Ujpest FC zremisowała z Mezőkövesdem 1-1 (0-0). Mecz na Szusza Ferenc Stadion w Budapeszcie obejrzało 2 300 widzów.

30. kolejka Węgry - NB I
2020-06-17 21:05 | Stadion: Szusza Ferenc Stadion | Widzów: 2300 | Arbiter: C. Pinter
Újpest FC
Mezőkövesd-Zsóry SE
1
1
M. Koszta 90'
L. Pekár 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Ujpest FC wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dániel Nagy z zespołu gości. Była to szósta minuta spotkania.

Trener Mezőkövesdu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko László Pekára. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Tamás Cseri. Posunięcie trenera było słuszne. László Pekára zdobył dającą prowadzenie bramkę w 66. minucie spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie za Patrika Bacsę wszedł Antonio Perošević.

Tymczasem to zawodnicy Mezőkövesdu otworzyli wynik. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się László Pekár.

Po chwili trener Ujpest FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Krisztiána Simona. Na boisko wszedł Andreias Calcan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Mezőkövesdu: Dino Beširović, Budu Zivzivadze, Dániel Nagy, na ich miejsce weszli: Sándor Vajda, Marin Jurina, Gábor Eperjesi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Donáta Zsótéra, Vincenta Onovo zajęli: Márk Koszta, Péter Szakály. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Peroševicia z Ujpest FC, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Gábora Eperjesiego z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania gola wyrównującego strzelił Márk Koszta. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Zsombor Berecz
86′ Vincent Onovo
Dino Beširović72′
72′ Krisztián Simon
Tamás Cseri39′
58′ Patrik Bacsa
Aleksandr Karnitskiy
Soma Novothny
Dániel Nagy6′ 89′
72′ Donát Ferenc Zsótér
Budu Zivzivadze89′
Filip Pajović
Danylo Ryabenko
72′ Andreias Cristian Calcan
Sándor Vajda72′
86′ Péter Szakály
Filip Dragóner
72′  90′ Márk Koszta
Marin Jurina89′
58′ 78′ Antonio Perošević
László Pekár39′  66′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.