Liga węgierska - 30. kolejka NB I: Paksi SE - MTK Hungária Budapeszt 1-0 (1-0)

W starciu 30. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 27 kwietnia, jedenastka Paksi SE wygrała z MTK Budapeszt 1-0 (1-0). Mecz na Paksi FC Stadion obejrzało 1 153 widzów.

J. Hahn 25'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół MTK Budapeszt wygrał aż 13 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko osiem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sándora Torghellego z MTK Budapeszt, a w 23. minucie Bence'a Lenzséra z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył János Hahn dla zespołu Paksi SE. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 29. minucie kartką został ukarany Gergő Gengeliczki, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Paksi SE.

W 46. minucie kartkę dostał János Szabó z drużyny gospodarzy. W 60. minucie za Barnę Kesztyűsa wszedł Tamás Kecskés.

Chwilę później trener MTK Budapeszt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Tamás Kulcsár, a murawę opuścił Laszlo Lencse. Chwilę później trener Paksi SE postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Andrása Simona. Na boisko wszedł Mohamed Remili, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie János Hahn został zmieniony przez Tamása Egerszegiego, co miało wzmocnić jedenastkę Paksi SE. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Vassa na Slobodana Mihajlovica oraz Máté Katonę na Nasiru Banahene'a. W drugiej połowie nie padły gole.

Paksi SE
90′ Gergely Nagy
László Horváth
András Fejes
Gergő Gengeliczki 29′
23′ Bence Lenzsér
Ádám Pintér
46′ János Szabó
Jewgienij Selin
László Bartha
István Bognár
60′ Barna Kesztyűs
Bálint Vogyicska
 25′ 80′ János Csaba Hahn
László Lencse65′
69′ András Simon
Nasiru Zakaria Banahene85′
80′ Tamás Egerszegi
Benedek Varju
60′ Tamás Kecskés
Mihály Kata
László Zsidai
Slobodan Mihajlovic84′
69′ 88′ Mohamed Remili
Tamás Kulcsár65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.