Liga węgierska - 30. kolejka NB I: Paksi SE - Kaposvári Rákóczi FC 3-0 (2-0)

17 czerwca na Paksi FC Stadion odbył się mecz 30. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Paksi SE i Rakoczi FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Paksi SE 3-0. Pojedynek obejrzało 700 widzów.

30. kolejka Węgry - NB I
2020-06-17 16:55 | Stadion: Paksi FC Stadion | Widzów: 700 | Arbiter: P. Solymosi
Paksi SE
Kaposvári Rákóczi FC
3
0
J. Hahn 21'
Z. Haraszti 33',69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Paksi SE wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Paksi SE zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Rakoczi FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Tamásowi Nagyowi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Paksi SE w 21. minucie spotkania, gdy János Hahn strzelił z karnego pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół Rakoczi FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie wynik na 2-0 podwyższył Zsolt Haraszti.

W 35. minucie kartkę dostał Borbély Ákos z drużyny gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Paksi SE postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Máté Sajbán, a murawę opuścił János Hahn. W tej samej minucie za Norberta Könyvesa wszedł László Bartha.

W 69. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Attila Szakály, Dinko Trebotić, a na ich miejsce weszli Tamás Nagy, Aurél Farkas.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Zsolt Haraszti z Paksi SE. Między 72. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Paksi SE: Zsolt Haraszti, János Szabó, Attila Osváth, na ich miejsce weszli: Dávid Kulcsár, Patrik Poór, Ákos Szendrei. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dávida Hegedűsa, Marcella Fodora zajęli: László Ur, Valentin Hadaró.

Na murawie, jak to często zdarzało się Rakoczi FC w tym sezonie, pojawił się János Nagy, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 81. minucie Csabę Vachtlera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał László Barcie z Paksi SE. Była to 90. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Marcell Fodor81′
79′ Attila Osváth
Tamás Nagy20′ 69′
72′ János Szabó
Dávid Hegedűs73′
 21′ (k.) 61′ János Csaba Hahn
Ádám Pintér
 33′, 69′ (k.) 72′ Zsolt Haraszti
Zsombor Bévárdi
61′ Norbert Könyves
Zalán Keresztes
Gergő Rácz
Krisztián Pogacsics
Tamás Balo
Valentin Hadaró81′
72′ Dávid Kulcsár
János Patrik Nagy81′
Bence Lenzsér
László Ur73′
72′ Patrik Péter Poór
Attila Szakály69′
61′ 90′ László Bartha
Dinko Trebotić69′
Tamás Kecskés
Martin Ádám
61′ Máté Mihály Sajbán
Zsolt Balázs
79′ Ákos Szendrei
Norbert Gábor Csiki

Jedenastka Paksi SE była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Paksi SE obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.