Liga węgierska - 30. kolejka NB I: MOL Vidi FC - Puskás Ferenc Akadémia FC 1-1 (0-0)

W meczu 30. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół Videoton FC zremisował z Puskas Ferenc Akademia 1-1 (0-0). Mecz na MOL Arény Sóstó w Székesfehérvárze obejrzało 2 585 widzów.

R. Juhász 84' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Videoton FC wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Videoton FC otworzyli wynik. W 54. minucie Georgi Miłanow dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

Kibice Puskas Ferenc Akademia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tamása Kissa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Péter Szakály. W 70. minucie Marko Futacs został zastąpiony przez Marka Šciepovicia.

W 84. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Videoton FC Roland Juhasz. Chwilę później trener Videoton FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Armin Hodžić, a murawę opuścił Georgi Miłanow.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartkami zostali ukarani Paulo Vinícius z Videoton FC i Roland Szolnoki z zespołu gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Kamen Hadzhiev
84′ (samob.) Roland Juhasz
János Hegedűs
Loïc Négo
Zsolt Nagy
Krisztián Tamás
Patrik Péter Poór84′
90′ Paulo Vinícius Souza dos Santos
Roland Szolnoki90′
István Ádám Kovács
Josip Knežević
 54′ (k.) 89′ Georgi Miłanow
Benedik Mioč
Boban Nikolov
Bence Sós73′
Máté Pátkai
Péter Szakály61′
70′ Marko Futacs
Tamás Kiss61′
89′ Armin Hodžić
Liridon Latifi
70′ Marko Šćepović
András Radó73′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast zespół Puskas Ferenc Akademia w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.