Liga węgierska - 30. kolejka NB I: Mezőkövesd-Zsóry SE - Diósgyőri VTK 3-0 (1-0)

W pojedynku 30. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół Mezőkövesdu wygrał z Diosgyori VTK 3-0 (1-0). Mecz na Városi Stadion obejrzało 3 425 widzów.

A. Moutari 86'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter pokazał kartkę László Pekárowi z jedenastki Mezőkövesdu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mezőkövesdu w 17. minucie spotkania, gdy László Pekár zdobył pierwszą bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Diosgyori VTK: Sergiemu Shestakovowi w 21. i Dánielowi Prosserowi w 23. minucie.

Po chwili trener Diosgyori VTK postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 33. minucie na plac gry wszedł Richárd Vernes, a murawę opuścił Barnabás Tóth. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mezőkövesdu.

W 58. minucie Martin Juhar został zmieniony przez Korbélya Kristófa. W 63. minucie kartkę dostał Bence Iszlai, zawodnik Mezőkövesdu.

Zespół Diosgyori VTK ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Mezőkövesdu, strzelając kolejnego gola. W 75. minucie pokonał bramkarza Tamás Cseri.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Diosgyori VTK doszło do zmiany. Mátyás Tajti wszedł za Bence Szabó. A trener Mezőkövesdu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Márka Kosztę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Stefan Dražić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzeciego gola.

Niedługo później Tidjani Moutari wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mezőkövesdu, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie spotkania. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Dávid Márkvárt z Diosgyori VTK.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Dávid Márkvárt90′
63′ Bence Iszlai
Serhii Shestakov21′
Mykhailo Meskhi
Bence Szabó80′
71′ Sándor Vajda
Barnabás Tóth33′
86′ Stefan Dražić
Florent Hasani
 17′ 17′ 65′ László Pekár
Yannick Ndzoumou
65′  75′ Tamás Cseri
Branko Mihajlović
71′  86′ Tidjani Amadou Moutari Kalala
Mátyás Tajti80′
Filip Dragóner
Kristóf Korbély58′
86′ Márk Koszta
Richárd Vernes33′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Diosgyori VTK, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy Mezőkövesdu otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.