Liga węgierska - 30. kolejka NB I: Kisvárda - Haladas FC 1-2 (1-2)

W starciu 30. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 27 kwietnia, jedenastka Kisvárdy przegrała z Haladas FC 1-2 (1-2). Mecz na Várkert Sportpálya obejrzało 2 620 widzów.

30. kolejka Węgry - NB I
2019-04-27 17:00 | Stadion: Várkert Sportpálya | Widzów: 2620 | Arbiter: J. Erdos
Rui Pedro 27'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Kisvárdy wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Kisvárdy otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Gheorghe Grozav.

W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tamása Priskina z Haladas FC, a w 23. minucie Pavla Lukyanchuka z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie Tamás Priskin wyrównał wynik meczu z karnego.

Prawie natychmiast Rui Pedro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Haladas FC, strzelając kolejnego gola w 27. minucie pojedynku. W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Galinowi Ivanovowi z Haladas FC.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Haladas FC: Funshowi Bamgboyemu w 51. i Murtazowi Dauszwilemu w 62. minucie. Chwilę później trener Haladas FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Reagy Ofosu, a murawę opuścił Tamás Priskin.

W 67. minucie Cornel Ene został zastąpiony przez Branę Ilicia. W 71. minucie Oleg Golodyuk został zmieniony przez Gerga Holdampfa, a za Dávida Mohla wszedł na boisko Tamás Hunor, co miało wzmocnić zespół Haladas FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrasa Gosztonyiego na Hugona Seca oraz Pavla Lukyanchuka na Radosza Proticia. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kisvárdy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Márk Jagodics
67′ Cornel Alexandru Ene
Dávid Mohl76′
Anton Krawczenko
Milán János Németh
23′ 82′ Pavlo Lukyanchuk
Rui Pedro Couto Ramalho  27′ 81′
73′ Bohdan Melnyik
Murtaz Dauszwili62′
Roman Karasiuk
Oleh Golodyuk71′
Stavros Tsoukalas
Yurii Habovda
72′ Andras Gosztonyi
Galin Stefanov Ivanov45′
 11′ Gheorghe Teodor Grozav
Funsho Ibrahim Bamgboye51′
Zoltán Horváth
Tamás Priskin  23′ (k.) 20′ 66′
Mihai Adrian Mincă
Dániel Rózsa
82′ Radosz Protić
Tamás László Hunor76′
Barnabas Vari
Reagy Baah Ofosu66′
Patrick Mevoungou
Gergő Holdampf71′
67′ Brana Ilić
Karol Mészáros
Sergiu Dorin Negruț
Márió Németh
72′ 84′ Hugo André Rodrigues Seco
Bálint Gaal

Sędzia w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Haladas FC, a w drugiej cztery. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.