Liga węgierska - 3. kolejka NB I: Újpest FC - Paksi SE 1-1 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Ujpest FC zremisowała z Paksi SE 1-1 (0-0). Mecz na Illovszky Rudolf Stadion w Budapeszcie obejrzało 2 349 widzów.

3. kolejka Węgry - NB I
2019-08-17 19:30 | Stadion: Illovszky Rudolf Stadion | Widzów: 2349 | Arbiter: P. Solymosi
Újpest FC
Paksi SE
1
1
B. Sanković 68'
N. Könyves 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Paksi SE wygrała aż 15 razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dziewięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartką został ukarany Kristóf Papp, piłkarz Paksi SE.

W 39. minucie w jedenastce Ujpest FC doszło do zmiany. Dženan Bureković wszedł za Róberta Litauszkiego. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Benjáminowi Balázsowi z Ujpest FC. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie Mohamed Remili został zastąpiony przez Norberta Könyvesa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Paksi SE w 58. minucie spotkania, gdy Norbert Könyves zdobył pierwszą bramkę. W 62. minucie w zespole Ujpest FC doszło do zmiany. Lorant Kovacs wszedł za Barnabása Rácza.

Piłkarze Ujpest FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Bojan Sanković.

W 75. minucie w drużynie Paksi SE doszło do zmiany. Róbert Kővári wszedł za László Barthę. Trener Ujpest FC postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Benjámina Balázsa i na pole gry wprowadził napastnika Arona Bjarnasona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Paksi SE doszło do zmiany. Jozsef Windecker wszedł za Jánosa Hahna.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Róbertowi Kőváriemu z zespołu gości. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Ádám Holczer
45′ 78′ Benjámin Balázs
András Fejes
39′ Róbert Litauszki
László Bartha75′
62′ Barnabás Rácz
Kristóf Papp29′
 68′ Bojan Sanković
Gergő Rácz
39′ Dženan Bureković
Zsolt Gévay
Zsolt Máté
Dávid Kelemen
62′ Lóránt Kovács
Tamás Kecskés
78′ Aron Bjarnason
Róbert Kővári75′ 90′
Márk Koszta
József Windecker83′

Norbert Könyves56′  58′

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Ujpest FC, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.