Liga węgierska - 3. kolejka NB I: MOL Fehérvár FC - Diósgyőri VTK 5-1 (1-1)

W meczu 3. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 17 sierpnia, zespół Videoton FC wysoko wygrał z Diosgyori VTK 5-1 (1-1). Mecz na MOL Arény Sóstó w Székesfehérvárze obejrzało 3 586 widzów.

D. Prosser 1'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania zespół Videoton FC wygrał 22 razy i zanotował 17 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Dániel Prosser.

Niedługo później Akos Elek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Videoton FC, strzelając gola w 12. minucie spotkania. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dušan Brković z zespołu gości. Była to 26. minuta starcia.

W 42. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Dušan Brković osłabiając drużynę Diosgyori VTK. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 26. minucie. W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Diosgyori VTK doszło do zmiany. Márk Tamás wszedł za Richárda Zsolnaiego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie Marko Futacs dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtymi kartkami Szabolcsa Husztiego z Videoton FC oraz Mátyása Tajtiego, Bence Szabó z drużyny gości. W 60. minucie Bence Szabó został zmieniony przez Barnabása Tótha. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marka Futacsa z Videoton FC, a w 72. minucie Barnabása Tótha z drużyny przeciwnej.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w zespole Diosgyori VTK za Mátyása Tajtiego wszedł András Vági, a w drużynie Videoton FC Georgi Miłanow zmienił Armina Hodžicia.

W tej samej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Diosgyori VTK Braniszlav Danilovics. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Videoton FC doszło do zmiany. Anel Hadżić wszedł za Szabolcsa Husztiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Videoton FC w 75. minucie spotkania, gdy Armin Hodžić zdobył czwartą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 76. minucie w zespole Videoton FC doszło do zmiany. Máté Pátkai wszedł za Marka Futacsa.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Armin Hodžić z Videoton FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-1.

Dávid Márkvárt
 12′ Akos Elek
Serhii Shestakov
55′ 74′ Szabolcs Huszti
Bence Szabó55′ 60′
István Ádám Kovács
Mátyás Tajti55′ 73′
73′ Georgi Miłanow
Florent Hasani
Iwan Petriak
Dániel Prosser  1′
 52′ 68′ 76′ Marko Futacs
Richárd Tibor Zsolnai45′
Tomáš Tujvel
Erik Bukrán
Ianique dos Santos Tavares
Márk Tamás45′
74′ Anel Hadżić
András Krisztian Vági73′
Boban Nikolov
Barnabás Tóth60′ 72′
76′ Máté Pátkai
Kristóf Korbély
73′  75′, 85′ Armin Hodžić
Haris Tabaković

Drużyna Videoton FC była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zespół Diosgyori VTK zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Diosgyori VTK dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.