Liga węgierska - 3. kolejka NB I: Honved Budapeszt - Kisvárda 1-2 (1-2)

30 sierpnia na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie odbył się mecz 3. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Honvedu Budapeszt i Kisvárdy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kisvárdy 2-1. Spotkanie obejrzało 2 183 widzów.

3. kolejka Węgry - NB I
2020-08-30 20:00 | Stadion: Hidegkuti Nándor Stadion | Widzów: 2183 | Arbiter: A. Fakras
Fernando Viana 17'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć jedenastka Honvedu Budapeszt wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Stavros Tsoukalas.

Drużyna Honvedu Budapeszt ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości , zdobywając kolejną bramkę. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Viana.

W 19. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kisvárdy Stavros Tsoukalas. W 25. minucie w jedenastce Honvedu Budapeszt doszło do zmiany. Đorđe Kamber wszedł za Ivana Lovricia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Honvedu Budapeszt rozpoczął w zmienionym składzie, za Patrika Hidiego wszedł Thierry Gale. Także drużyna Kisvárdy wyszła w zmienionym składzie, za Márka Kovácsrétiego wszedł Sassá. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Honved Budapeszt: Thierry'emu Gale'owi w 52. i Donátowi Zsótérowi w 59. minucie.

W 68. minucie za Jaroslava Navrátila wszedł Claudiu Bumba. W 78. minucie Boubacar Traore został zmieniony przez Kristófa Tótha-Gábora, co miało wzmocnić zespół Honvedu Budapeszt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ádáma Baranyaiego na Bohdana Melnyika. W 86. minucie sędzia przyznał kartkę Nikowi Datkoviciowi z Kisvárdy.

Ádám Baranyai85′
25′ Ivan Lovrić
Lucas Marcolini Dantas Bertucci
46′ Patrik Hidi
Slobodan Simović
59′ Donát Ferenc Zsótér
Stavros Tsoukalas  5′ 19′ (samob.)
Dominik Cipf
Márk Kovácsréti46′
78′ Boubacar Traore
Cornel Alexandru Ene
25′ Đorđe Kamber
Bohdan Melnyik85′
Barna Kesztyűs
Claudiu Vasile Bumba68′
46′ 52′ Thierry Mikael Gale
Roman Karasiuk
78′ Kristóf Tóth-Gábor
Jefferson Gomes de Oliveira46′
Bertalan Bocskay
Zoltán Horváth

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.