Liga węgierska - 3. kolejka NB I: Ferencvaros - Rakoczi FC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 17 sierpnia, drużyna Ferencvarosu wygrała z Rakoczi FC 1-0 (1-0). Mecz na Groupama Aréna w Budapeszcie obejrzało 6 891 widzów.

O. Zubkov 7'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 starć jedenastka Rakoczi FC wygrała sześć razy i zanotowała cztery porażki oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ferencvarosu w siódmej minucie spotkania, gdy Oleksandr Zubkov strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Martin Ádám z zespołu gości. Była to 16. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ferencvarosu.

Na drugą połowę jedenastka Rakoczi FC wyszła w zmienionym składzie, za Norberta Csikiego wszedł János Nagy. W 56. minucie kartką został ukarany Attila Szakály, piłkarz gości.

W 63. minucie Oleksandr Zubkov został zastąpiony przez Tokmaca Nguena. W 65. minucie Krisztián Nagy został zmieniony przez Gerga Beliczkiego, a za Martina Ádáma wszedł na boisko Matej Poplatnik, co miało wzmocnić zespół Rakoczi FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Pedrosa na Ihora Kharatina oraz Francka Bolego na Nikolaya Signevicha. Między 74. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Marcell Fodor
81′ Endre Botka
László Ur90′
Abraham Akwasi Frimpong
Csaba Vachtler
Marcel Heister
Dávid Hegedűs
74′ Leandro Marcolini Pedroso de Almeida
Richárd Nagy
Lukács Bőle
Attila Szakály56′
76′ Danylo Ignatenko
Andrii Yakymiv74′
81′ Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Martin Ádám16′ 81′
Roland Varga
Norbert Gábor Csiki46′
 7′ 63′ Oleksandr Zubkov
János Patrik Nagy46′
74′ Ihor Kharatin
Tamás Nagy
Michal Škvarka
Gergő Beliczky65′
63′ Tokmac Chol Nguen
Matej Poplatnik81′
81′ Nikolay Signevich
Aljoša Vojnović

Drużyna Ferencvarosu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Ferencvarosu dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.