Liga węgierska - 3. kolejka NB I: Debreceni VSC - Zalaegerszegi TE 3-2 (2-1)

17 sierpnia na Nagyerdei Stadion w Debreczynie odbył się mecz 3. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami VSC Debreczyn i Zalaegerszegi TE. Starcie zakończyło się zwycięstwem VSC Debreczyn 3-2. Na stadionie stawiło się 4 150 widzów.

3. kolejka Węgry - NB I
2019-08-17 17:00 | Stadion: Nagyerdei Stadion | Widzów: 4150 | Arbiter: V. Kassai
N. Mitrović 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków jedenastka VSC Debreczyn wygrała 22 razy i zanotowała 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Nikola Trujić wywołał eksplozję radości wśród kibiców VSC Debreczyn, strzelając gola w trzeciej minucie pojedynku.

Zespół Zalaegerszegi TE otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Bence Bedi.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 24. minucie Márk Szécsi dał prowadzenie swojej jedenastce.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Harunie Zambukowi z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie kartkę dostał Nikola Trujić z VSC Debreczyn. W 52. minucie Nikola Trujić został zastąpiony przez Richárda Csősza.

W 59. minucie w zespole Zalaegerszegi TE doszło do zmiany. Martin Hudák wszedł za Benjamina Babatiego. W 60. minucie arbiter ukarał kartką Szilarda Devecseriego, piłkarza Zalaegerszegi TE.

Jedenastka Zalaegerszegi TE wyrównała wynik meczu. W 63. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nikola Mitrović.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Zalaegerszegi TE doszło do zmiany. Gergely Bobál wszedł za Miroslava Grumicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VSC Debreczyn w 65. minucie spotkania, gdy Haruna Zambuk strzelił trzeciego gola. W 82. minucie sędzia pokazał kartkę Richárdowi Csőszowi, piłkarzowi gospodarzy.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce VSC Debreczyn doszło do zmiany. Dániel Zsóri wszedł za Harunę Zambuka. Po chwili trener VSC Debreczyn postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Attilę Harisa wszedł Ákos Kinyik, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi VSC Debreczyn utrzymać prowadzenie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dánielowi Zsóriemu i Gergőwi Kocsisowi.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Krisztián Tamás
89′ Attila Mihály Haris
Bence Bedi  17′
Daniel Tozser
Gergő Bence Kocsis90′
Kevin Varga
Nikola Mitrović  63′
 24′ Márk Szécsi
Benjamin Babati59′
 3′ 49′ 52′ Nikola Trujić
Miroslav Grumić65′
 65′ 27′ 83′ Haruna Zambuk Garba
András Radó
Tomáš Košický
Norbert Szemerédi
Balázs Bényei
Bence Gergényi
89′ Ákos Kinyik
János Szépe
52′ 82′ Richárd Csősz
Dávid Barczi
Arthur Györgyi
Oleh Golodyuk
Babatunde Temitope Adeniji
Martin Hudák59′
83′ 90′ Dániel Zsóri
Gergely Bobál65′

Sędzia wręczył cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Zalaegerszegi TE przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Zalaegerszegi TE w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.