Liga węgierska - 29. kolejka NB I: VSC Debreczyn - Puskas Ferenc Akademia 2-2 (1-1)

W starciu 29. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 13 czerwca, drużyna VSC Debreczyn zremisowała z Puskas Ferenc Akademia 2-2 (1-1). Mecz na Nagyerdei Stadion w Debreczynie obejrzało 2 850 widzów.

29. kolejka Węgry - NB I
2020-06-13 19:00 | Stadion: Nagyerdei Stadion | Widzów: 2850 | Arbiter: Z. Ivanyi
Y. van Nieff 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka VSC Debreczyn wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Babatunde Adeniji. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Yuriemu Habovdzie z VSC Debreczyn. Była to 31. minuta pojedynku.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie Josip Knežević wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie kartkę dostał Ákos Kinyik, zawodnik VSC Debreczyn.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Puskas Ferenc Akademia przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Yoëll van Nieff.

W następstwie utraty gola trener VSC Debreczyn postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Daniela Tozsera i na pole gry wprowadził napastnika Harunę Zambuka, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Yurii Habovda zastąpił Norberta Kundraka.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 63. minucie Babatunde Adeniji po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-2.

W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yoëlla van Nieffa z Puskas Ferenc Akademia, a w 68. minucie Harunę Zambuk z drużyny przeciwnej. Trener Puskas Ferenc Akademia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nándora Károlya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Luciano Slagveer. Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy VSC Debreczyn: János Ferenczi, Kevin Varga, Babatunde Adeniji, na ich miejsce weszli: Szabolcs Barna, Márk Szécsi, Luka Milunović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nándora Károlya, Ádáma Gyurcsó zajęli: Zsolt Nagy, Bence Sós.

W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter pokazał kartkę Csabie Szatmáriemu z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

László Deutsch
79′ János Ferenczi
Kamen Hadzhiev
56′ Ákos Kinyik
Thomas Meißner
Erik Kusnyír
Roland Szolnoki
90′ Csaba Szatmári
Ádám Gyurcsó88′
Ádám Bódi
Josip Knežević  33′
31′ 62′ Yurii Habovda
Jozef Urblík
62′ Daniel Tozser
Yoëll van Nieff  57′ 65′
79′ Kevin Varga
Luciano Slagveer68′
 6′, 63′ 88′ Babatunde Temitope Adeniji
David Vaněček
Sándor Nagy
Lajos Hegedüs
79′ Szabolcs Barna
György Komáromi
Péter Baráth
Zsolt Nagy77′
Dániel Bereczki
Csaba Spandler
62′ Norbert Kundrák
Artem Favorov
88′ Luka Milunović
Jakub Plšek
79′ Márk Szécsi
Bence Sós88′
Nikola Trujić
Nándor Károly Tamás68′ 77′
62′ 68′ Haruna Zambuk Garba
Gol-Gol Mebrahtu

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze VSC Debreczyn dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Puskas Ferenc Akademia w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.