Liga węgierska - 28. kolejka NB I: Kisvárda - Mezőkövesd 1-1 (1-1)

W spotkaniu 28. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 9 czerwca, zespół Kisvárdy zremisował z Mezőkövesdem 1-1 (1-1). Mecz na Várkerti Stadion obejrzało 832 widzów.

D. Nagy 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Mezőkövesdu wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie żółtą kartkę dostał Marin Jurina z Mezőkövesdu.

W 17. minucie Claudiu Bumba zastąpił Márka Kovácsrétiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kisvárdy w 23. minucie spotkania, gdy Fernando Viana zdobył pierwszą bramkę. Kibice Kisvárdy nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sassę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Andras Gosztonyi.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Mihailo Meskhi, piłkarz gości.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Dániel Nagy.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kisvárda: Bohdanowi Melnyikowi w 73. i Márkowi Kovácsrétiemu w 80. minucie. W 85. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Márk Kovácsréti, osłabiając drużynę Kisvárdy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 80. minucie.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Kisvárdy doszło do zmiany. Richárd Jelena wszedł za Stavrosa Tsoukalasa. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Lucasowi z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Dániel Farkaš
73′ Bohdan Melnyik
Andrii Nesterov46′
Radosz Protić
Erik Silye
Tamás Rubus
Aleksandr Karnitskiy
17′ Claudiu Vasile Bumba
Mykhailo Meskhi44′ 54′
Roman Karasiuk
Dániel Nagy  45′
90′ Lucas Marcolini Dantas Bertucci
Sándor Vajda
86′ Stavros Tsoukalas
Marin Jurina9′ 74′
38′ Andras Gosztonyi
László Pekár77′
 23′ Fernando Viana Jardim Silva
Dino Beširović54′
38′ Jefferson Gomes de Oliveira
Tamás Cseri77′
86′ Richárd Jelena
Dominik Bence Tóth
17′ 80′ 85′ Márk Kovácsréti
Filip Dragóner77′
Nemanja Obradović
László Varjas
Patrik Tischler
Budu Zivzivadze74′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Kisvárdy, a zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Mezőkövesdu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.