Liga węgierska - 27. kolejka NB I: Videoton FC - Kisvárda 2-0 (1-0)

W spotkaniu 27. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 6 czerwca, jedenastka Videoton FC wygrała z Kisvárdą 2-0 (1-0). Mecz na MOL Arény Sóstó w Székesfehérvárze obejrzało 1 325 widzów.

N. Nikolić 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Videoton FC wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Videoton FC w 16. minucie spotkania, gdy Loïc Nego zdobył pierwszą bramkę.

Od 20. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Videoton FC.

W 48. minucie kartkę dostał Lyes Houri, zawodnik Videoton FC. W 59. minucie za Bohdana Melnyika wszedł Richárd Jelena.

Trener Kisvárdy postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Stavrosa Tsoukalasa i na pole gry wprowadził napastnika Márka Kovácsrétiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Andras Gosztonyi, Patrik Tischler, a na ich miejsce weszli Fernando Viana, Claudiu Bumba. Chwilę później trener Videoton FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Akos Elek, a murawę opuścił Patrik Nyári.

W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Viktorowi Heiemu z zespołu gości.

Drużyna Kisvárdy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 87. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Nemanja Nikolić.

W samej końcówce pojedynku kartkę otrzymał Andras Gosztonyi z Kisvárdy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Dávid Dombó
41′ Ianique dos Santos Tavares
Ádám Baranyai
Visar Musliu
Cornel Alexandru Ene
 16′ 42′ 83′ Loïc Nego
Bohdan Melnyik59′
72′ Adrián Rus
Tamás Rubus
Paulo Vinícius Souza dos Santos
Claudiu Vasile Bumba60′
48′ 62′ Lyes Hafid Houri
Viktor Hei63′
20′ 61′ Patrik Nyári
Roman Karasiuk
Máté Pátkai
Lucas Marcolini Dantas Bertucci83′
62′ Iwan Petriak
Stavros Tsoukalas60′
 87′ Nemanja Nikolić
Fernando Viana Jardim Silva45′ 60′
Dániel Kovács
Mihai Adrian Mincă
72′ Szilveszter Hangya
Anton Krawczenko
Roland Juhasz
Slobodan Simović
61′ Akos Elek
Jefferson Gomes de Oliveira83′
83′ István Ádám Kovács
Andras Gosztonyi60′ 89′
Boban Nikolov
Richárd Jelena59′
62′ Funsho Ibrahim Bamgboye
Márk Kovácsréti60′
Marko Futacs
Nemanja Obradović
62′ Armin Hodžić
Patrik Tischler60′

Drużyna Kisvárdy miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.