Liga węgierska - 27. kolejka NB I: Mezőkövesd-Zsóry SE - Paksi SE 0-2 (0-0)

6 czerwca na Városi Stadion odbyło się spotkanie 27. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Mezőkövesdu i Paksi SE. Mecz zakończył się zwycięstwem Paksi SE 2-0. Pojedynek obejrzało 784 widzów.

N. Könyves 50',64'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć jedenastka Mezőkövesdu wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dénesa Szakálya z Paksi SE, a w 45. minucie Róberta Pillára z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Mezőkövesdu rozpoczął w zmienionym składzie, za Tamása Szelesa wszedł Marin Jurina.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Paksi SE w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie bramkę zdobył Norbert Könyves. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 53. minucie Gábor Eperjesi został zastąpiony przez Dániela Farkaša. Kibice Mezőkövesdu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sándora Vajdę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Tamás Cseri. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Paksi SE doszło do zmiany. János Hahn wszedł za Zsolta Harasztiego.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Paksi SE, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie Norbert Könyves po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

W 66. minucie László Pekár został zmieniony przez Dániela Nagya, a za Budu Zivzivadzego wszedł na boisko Tamás Takács, co miało wzmocnić zespół Mezőkövesdu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Balásza Balogha na Lajosa Bertusa. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Gergő Rácz z Paksi SE. Była to 76. minuta meczu. Niedługo później trener Paksi SE postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Tamás Kecskés, a murawę opuścił Dániel Bode.

W tej samej minucie w jedenastce Paksi SE doszło do zmiany. Máté Sajbán wszedł za Dénesa Szakálya. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Gergő Rácz76′
53′ Gábor Eperjesi
Dávid Kelemen
Andrii Nesterov
Attila Osváth
45′ Róbert Pillár
János Szabó
46′ Tamás Szeles
Norbert Szélpál
Dániel Vadnai
Balász Balogh72′
Dino Beširović
Dénes Szakály28′ 78′
53′ Tamás Cseri
József Windecker
Mykhailo Meskhi
Dániel Bode78′
66′ László Pekár
Zsolt Haraszti60′
66′ Budu Zivzivadze
Norbert Könyves  50′, 64′
Danylo Ryabenko
Ádám Holczer
53′ Dániel Farkaš
Zsolt Gévay
Erik Silye
Dávid Kulcsár
66′ Dániel Nagy
Patrik Péter Poór
Dominik Bence Tóth
László Bartha
53′ Sándor Vajda
Lajos Bertus72′
Filip Dragóner
Tamás Kecskés78′
46′ Marin Jurina
János Csaba Hahn60′
66′ Tamás Takács
Máté Mihály Sajbán78′

Przewaga drużyny Mezőkövesdu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Mezőkövesdu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Paksi SE w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.