Liga węgierska - 26. kolejka NB I: Kisvárda Master Good FC - Újpest FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 26. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 30 maja, zespół Kisvárdy wygrał z Ujpest FC 1-0 (0-0). Mecz na Várkert Sportpálya obejrzało 820 widzów.

26. kolejka Węgry - NB I
2020-05-30 16:55 | Stadion: Várkert Sportpálya | Widzów: 820 | Arbiter: T. Bognar
Kisvárda Master Good FC
Újpest FC
1
0
C. Bumba 63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Ujpest FC wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 34. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kisvárdy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Ujpest FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Barnabása Rácza wszedł Andreias Calcan. W 55. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Andreias Calcan osłabiając tym samym drużynę Ujpest FC.

Po chwili trener Kisvárdy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Sassá, a murawę opuścił Andras Gosztonyi. W tej samej minucie za Stavrosa Tsoukalasa wszedł Patrik Tischler.

Bramkarz Ujpest FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie bramkę zdobył Claudiu Bumba.

Kibice Ujpest FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Patrika Bacsę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Krisztián Simon. W 82. minucie Fernando Viana został zmieniony przez Slobodana Simovicia, a w szóstej minucie doliczonego czasu spotkania za Claudiu Bumbę wszedł na boisko Nemanja Obradović, co miało wzmocnić zespół Kisvárdy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Sedláčeka na Antonia Peroševicia. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kisvárdy i jedną drużynie przeciwnej.

Benjámin Balázs
90′ Bohdan Melnyik
Jonathan Heris45′
89′ Radosz Protić
Branko Pauljević
Tamás Rubus
Kire Ristevski90′
 63′ 34′ 90′ Claudiu Vasile Bumba
Obinna Nwobodo
Roman Karasiuk
Vincent Onovo34′
Lucas Marcolini Dantas Bertucci
Barnabás Rácz46′
63′ Stavros Tsoukalas
Jakub Sedláček83′
63′ Andras Gosztonyi
Krisztián Simon80′
45′ 82′ Fernando Viana Jardim Silva
Moussa Corso Traoré
82′ Slobodan Simović
Mátyás Katona
63′ Jefferson Gomes de Oliveira
Péter Szakály
Richárd Jelena
Patrik Bacsa80′
Márk Kovácsréti
Márk Koszta
90′ Nemanja Obradović
Antonio Perošević83′
63′ Patrik Tischler
Donát Zsótér

Drużyna Kisvárdy zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Kisvárdy w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Drużyna Kisvárdy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Ujpest FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.