Liga węgierska - 26. kolejka NB I: Kaposvári Rákóczi FC - Zalaegerszegi TE 0-6 (0-5)

29 maja na Rákóczi Stadion w Kaposvár odbył się pojedynek 26. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Rakoczi FC i Zalaegerszegi TE. Mecz zakończył się zwycięstwem Zalaegerszegi TE 6-0. Starcie obejrzało 500 widzów.

Z. Lesjak 52'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania drużyna Rakoczi FC wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się András Radó. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Marcellowi Fodorowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zalaegerszegi TE w 21. minucie spotkania, gdy Lukacs Bole strzelił drugiego gola. W 23. minucie János Nagy został zastąpiony przez Zsombora Bévárdiego.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Bendegúzowi Bolli, piłkarzowi Zalaegerszegi TE.

Niedługo później Dávid Barczi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zalaegerszegi TE, zdobywając kolejną bramkę w 28. minucie spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Po pół godzinie gry Lukacs Bole ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-4.

W 35. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił András Radó z Zalaegerszegi TE. Po chwili trener Zalaegerszegi TE postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 43. minucie na plac gry wszedł Benjamin Babati, a murawę opuścił Dávid Barczi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Rakoczi FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Marcella Fodora wszedł Tamás Nagy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zalaegerszegi TE w 52. minucie spotkania, gdy Zoran Lesjak zdobył szóstą bramkę. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał András Radó z Zalaegerszegi TE. Była to 54. minuta pojedynku.

Między 57. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zalaegerszegi TE: Lukacs Bole, Matija Katanec, Gergely Bobál, Nikola Mitrović, na ich miejsce weszli: Gergő Kocsis, Dávid Bobál, Eduvie Ikoba, Stjepan Oštrek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Richarda Nagya, Martina Ádáma, Dinka Treboticia zajęli: Borbély Ákos, Zalán Kerezsi, Aurél Farkas. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-6.

Patrik Demjén
10′ 46′ Marcell Fodor
Bendegúz Bolla25′
Valentin Hadaró
Matija Katanec57′
23′ János Nagy
Zoran Lesjak  52′
László Ur
János Szépe
Csaba Vachtler
Krisztián Tamás
72′ Richard Nagy
Dávid Barczi  28′ 43′
Ádám Pintér
Lukacs Bole  21′, 31′ 57′
Attila Szakály
Nikola Mitrović67′
83′ Dinko Trebotić
Gergely Bobál67′
72′ Martin Ádám
András Radó  6′, 35′ 54′
László Laky
Norbert Szemerédi
46′ Tamás Nagy
Dávid Bobál57′
Alex Szabó
Gergő Bence Kocsis57′
72′ Borbély Ákos
Stjepan Oštrek67′
83′ Aurél Farkas
Benjamin Babati43′
Antun Palić
Eduvie Ikoba67′
23′ Zsombor Bévárdi

72′ Zalán Kerezsi

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Zalaegerszegi TE przyznał dwie.