Liga węgierska - 23. kolejka NB I: MOL Fehérvár FC - Kaposvári Rákóczi FC 3-0 (3-0)

W meczu 23. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 29 lutego, drużyna Videoton FC zwyciężyła z Rakoczi FC 3-0 (3-0). Mecz na MOL Arény Sóstó w Székesfehérvárze obejrzało 2 311 widzów.

N. Nikolić 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki jedenastka Videoton FC wygrała 19 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego kartkę otrzymał Zsolt Balázs z Rakoczi FC.

Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Funsho Bamgboye wywołał eksplozję radości wśród kibiców Videoton FC, strzelając gola w drugiej minucie pojedynku.

W 21. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Rakoczi FC Tamás Nagy. Między 31. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Videoton FC w 44. minucie spotkania, gdy Nemanja Nikolić zdobył trzecią bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Drugą połowę drużyna Videoton FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paula Viníciusa wszedł Roland Juhasz. Także jedenastka Rakoczi FC wyszła w zmienionym składzie, za Norberta Csikiego wszedł Borbély Ákos. W 56. minucie w drużynie Rakoczi FC doszło do zmiany. Ádám Pintér wszedł za Zsolta Balázsa.

Chwilę później trener Videoton FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Armin Hodžić, a murawę opuścił István Kovács. W 68. minucie Igors Tarasovs został zmieniony przez Laszla Ura. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Videoton FC doszło do zmiany. Loïc Nego wszedł za Funsha Bamgboyego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Richard Nagy z zespołu gości. Była to 74. minuta meczu.

Tamás Nagy 21′ (samob.)
46′ Paulo Vinícius Souza dos Santos
Igors Tarasovs31′ 68′
Lyes Hafid Houri
Csaba Vachtler
61′ István Ádám Kovács
Richárd Nagy74′
Máté Pátkai
Attila Szakály39′
Iwan Petriak
Martin Ádám
 2′ 73′ Funsho Ibrahim Bamgboye
Zsolt Balázs1′ 56′
 44′ 44′ Nemanja Nikolić
Norbert Gábor Csiki46′
Dániel Kovács
Balázs Slakta
46′ Roland Juhasz
Alex Szabó
73′ Loïc Négo
Ádám Pintér56′
61′ Armin Hodžić
Krisztián Nagy

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.