Liga węgierska - 23. kolejka NB I: Kisvárda Master Good FC - Paksi SE 2-0 (0-0)

W pojedynku 23. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 29 lutego, drużyna Kisvárdy zwyciężyła z Paksi SE 2-0 (0-0). Mecz na Várkerti Stadion obejrzało 2 002 widzów.

C. Bumba 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Paksi SE wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Fernando Viana z drużyny gospodarzy. W 59. minucie za Lajosa Bertusa wszedł Jozsef Windecker.

W 62. minucie w jedenastce Paksi SE doszło do zmiany. Máté Sajbán wszedł za Jánosa Hahna. A trener Kisvárdy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sassę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Andras Gosztonyi. Posunięcie trenera było słuszne. Sassę zdobył dającą prowadzenie bramkę w 74. minucie spotkania. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Romana Karasyuka, piłkarza Kisvárdy.

W 72. minucie w jedenastce Kisvárdy doszło do zmiany. Patrik Tischler wszedł za Stavrosa Tsoukalasa.

Bramkarz Paksi SE wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 74. minucie Sassá dał prowadzenie swojej drużynie.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Sassá z Kisvárdy. W tej samej minucie w jedenastce Paksi SE doszło do zmiany. Zsolt Haraszti wszedł za Dávida Kulcsára.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Kisvárdy, strzelając kolejnego gola. W 81. minucie wynik ustalił Claudiu Bumba.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Kisvárdy doszło do zmiany. Slobodan Simović wszedł za Fernanda Vianę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Paksi SE: Norbertowi Szélpálowi w 87. minucie i Balászowi Baloghowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

János Szabó
 81′ Claudiu Vasile Bumba
Norbert Szélpál87′
68′ Roman Karasiuk
Balász Balogh90′
Lucas Marcolini Dantas Bertucci
Lajos Bertus59′
72′ Stavros Tsoukalas
Dénes Szakály
67′ Andras Gosztonyi
Dániel Bode
47′ 82′ Fernando Viana Jardim Silva
Zsolt Gévay
82′ Slobodan Simović
Tamás Kecskés
67′  74′ 78′ Jefferson Gomes de Oliveira
József Windecker59′
Márk Kovácsréti
Zsolt Haraszti78′
72′ Patrik Tischler
Máté Mihály Sajbán62′

Zawodnicy Kisvárdy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.