Liga węgierska - 23. kolejka NB I: Ferencváros Budapeszt - Debreceni VSC 2-0 (2-0)

29 lutego na Groupama Aréna w Budapeszcie odbył się mecz 23. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Ferencvarosu i VSC Debreczyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ferencvarosu 2-0. Na stadionie stawiło się 8 579 widzów.

F. Boli 38'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 pojedynków drużyna Ferencvarosu wygrała 21 razy i zanotowała 19 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik VSC Debreczyn Ákos Kinyik.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ferencvarosu, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie wynik na 2-0 podwyższył Franck Boli. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Richárd Csősz z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom VSC Debreczyn: Ákosowi Kinyikowi w 59. i Ádámowi Bódiemu w 64. minucie. Po chwili trener Ferencvarosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Roland Varga, a murawę opuścił Isael.

W 77. minucie Richárd Csősz zastąpił Norberta Kundraka. Trener VSC Debreczyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Babatunde'a Adenijego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Haruna Zambuk.

Richárd Csősz45′ 77′
88′ Tokmac Chol Nguen
Attila Mihály Haris
72′ Isael da Silva Barbosa
Kevin Varga
 38′ 83′ Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Babatunde Temitope Adeniji80′
88′ Bálint Vécsei
Norbert Kundrák77′
83′ Nikolay Signevich
Luka Milunović
72′ Roland Varga
Nikola Trujić

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom VSC Debreczyn pokazał trzy żółte.

Zespół Ferencvarosu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.