Liga węgierska - 21. kolejka NB I: Puskas Ferenc Akademia - Kisvárda 3-1 (1-0)

15 lutego na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút odbył się pojedynek 21. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Puskas Ferenc Akademia i Kisvárdy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Puskas Ferenc Akademia 3-1. Na stadionie stawiło się 821 widzów.

21. kolejka Węgry - NB I
2020-02-15 17:00 | Stadion: Puskás Akadémia Pancho Aréna | Widzów: 821 | Arbiter: G. Bogár
A. Gosztonyi 83'

Od pierwszych minut drużyna Puskas Ferenc Akademia zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Kisvárdy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cornel Ene osłabiając tym samym drużynę gości.

W 25. minucie Fernando Viana został zmieniony przez Tamása Rubusa.

Wysiłki podejmowane przez zespół Puskas Ferenc Akademia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie bramkę zdobył Roland Szolnoki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Puskas Ferenc Akademia.

Między 47. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 57. minucie w zespole Kisvárdy doszło do zmiany. Nemanja Obradović wszedł za Patrika Tischlera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Puskas Ferenc Akademia w 66. minucie spotkania, gdy David Vaněček strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 71. minucie żółtą kartkę dostał Claudiu Bumba, zawodnik gości. W tej samej minucie trener Kisvárdy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andras Gosztonyi, a murawę opuścił Sassá. Andras Gosztonyi bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puskas Ferenc Akademia w 75. minucie spotkania, gdy Jozef Urblík zdobył trzecią bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Puskas Ferenc Akademia doszło do zmiany. József Varga wszedł za Josipa Kneževicia.

W 82. minucie żółtą kartkę dostał Lucas z Kisvárdy. Trener Puskas Ferenc Akademia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bence Sósa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Luciano Slagveer.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 49 ataków oddał tylko dwa celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na siedem minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Andras Gosztonyi.

W 86. minucie w drużynie Puskas Ferenc Akademia doszło do zmiany. Gol-Gol Mebrahtu wszedł za Davida Vaněčeka. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Bohdan Melnyik
 35′ Roland Szolnoki
Radosz Protić59′
Ádám Gyurcsó
Claudiu Vasile Bumba71′
77′ Josip Knežević
Lucas Marcolini Dantas Bertucci82′
Jakub Plšek
Jefferson Gomes de Oliveira71′
 75′ 47′ Jozef Urblík
Gheorghe Teodor Grozav
82′ Luciano Slagveer
Patrik Tischler57′
 66′ 58′ 86′ David Vaněček
Roman Karasiuk
82′ Bence Sós
Stavros Tsoukalas
77′ József Varga
Andras Gosztonyi71′  83′
86′ Gol-Gol Mebrahtu
Nemanja Obradović57′

Zespół Puskas Ferenc Akademia zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Zawodnicy Kisvárdy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.