Reklama

Reklama

Liga węgierska - 21. kolejka NB I: Puskas Ferenc Akademia - Kisvárda 3-1 (1-0)

15 lutego na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút odbył się pojedynek 21. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Puskas Ferenc Akademia i Kisvárdy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Puskas Ferenc Akademia 3-1. Na stadionie stawiło się 821 widzów.

15 lutego  na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút odbył się pojedynek  21. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Puskas Ferenc Akademia  i Kisvárdy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Puskas Ferenc Akademia 3-1. Na stadionie stawiło się 821 widzów.

Od pierwszych minut drużyna Puskas Ferenc Akademia zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Kisvárdy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cornel Ene osłabiając tym samym drużynę gości.

W 25. minucie Fernando Viana został zmieniony przez Tamása Rubusa.

Wysiłki podejmowane przez zespół Puskas Ferenc Akademia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie bramkę zdobył Roland Szolnoki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Puskas Ferenc Akademia.

Reklama

Między 47. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 57. minucie w zespole Kisvárdy doszło do zmiany. Nemanja Obradović wszedł za Patrika Tischlera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Puskas Ferenc Akademia w 66. minucie spotkania, gdy David Vaněček strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 71. minucie żółtą kartkę dostał Claudiu Bumba, zawodnik gości. W tej samej minucie trener Kisvárdy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andras Gosztonyi, a murawę opuścił Sassá. Andras Gosztonyi bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puskas Ferenc Akademia w 75. minucie spotkania, gdy Jozef Urblík zdobył trzecią bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Puskas Ferenc Akademia doszło do zmiany. József Varga wszedł za Josipa Kneževicia.

W 82. minucie żółtą kartkę dostał Lucas z Kisvárdy. Trener Puskas Ferenc Akademia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bence Sósa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Luciano Slagveer.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 49 ataków oddał tylko dwa celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na siedem minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Andras Gosztonyi.

W 86. minucie w drużynie Puskas Ferenc Akademia doszło do zmiany. Gol-Gol Mebrahtu wszedł za Davida Vaněčeka. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Zespół Puskas Ferenc Akademia zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Zawodnicy Kisvárdy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

22 lutego drużyna Kisvárdy rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Diósgyőri VTK. Tego samego dnia Honved Budapeszt będzie rywalem zespołu Puskas Ferenc Akademia w meczu, który odbędzie się w Budapeszcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL