Liga węgierska - 21. kolejka NB I: Kaposvári Rákóczi FC - Honved Budapeszt 0-1 (0-1)

W pojedynku 21. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 15 lutego, drużyna Rakoczi FC przegrała z Honvedem Budapeszt 0-1 (0-1). Mecz na Rákóczi Stadion w Kaposvár obejrzało 1 013 widzów.

D. Lanzafame 6'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań jedenastka Honvedu Budapeszt wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Davide Lanzafame dla drużyny Honvedu Budapeszt. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Attilę Szakály z Rakoczi FC, a w 25. minucie Patrika Hidiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Honvedu Budapeszt.

W 73. minucie Zsolt Balázs został zmieniony przez Dinka Treboticia. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Barnę Kesztyűs z Honvedu Budapeszt, a w 76. minucie Igorsa Tarasovsa z drużyny przeciwnej.

Trener Rakoczi FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Krisztiána Nagya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić János Nagy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Naser Aliji
79′ János Patrik Nagy
George Ikenne-King79′
76′ Igors Tarasovs
Dániel Gazdag79′
24′ Attila Szakály
Patrik Hidi25′
Martin Ádám
Barna Kesztyűs75′
73′ Zsolt Balázs
Eke Uzoma79′
73′ Dinko Trebotić
Bence Zoltán Banó-Szabó
Andrii Yakymiv
Gergő Nagy79′
79′ Krisztián Nagy
Roland András Ugrai83′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Honvedu Budapeszt otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Honvedu Budapeszt w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.