Liga węgierska - 21. kolejka NB I: Ferencváros Budapeszt - MOL Fehérvár FC 1-0 (0-0)

W starciu 21. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 15 lutego, drużyna Ferencvarosu wygrała z Videoton FC 1-0 (0-0). Mecz na Groupama Aréna w Budapeszcie obejrzało 15 271 widzów.

O. Zubkov 51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 56 spotkań drużyna Ferencvarosu wygrała 26 razy i zanotowała 15 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Ferencvarosu i dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Ferencvarosu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie bramkę zdobył Oleksandr Zubkov. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Arminowi Hodžiciowi z zespołu Videoton FC. W 61. minucie za Armina Hodžicia wszedł Nemanja Nikolić. W 64. minucie żółtą kartkę dostał Szilveszter Hangya, zawodnik Videoton FC.

Trener Videoton FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Georgiego Miłanowa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lyes Houri. Niedługo później trener Ferencvarosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Roland Varga, a murawę opuścił Tokmac Nguen. W 81. minucie Gergo Lovrencsics został zmieniony przez Endre'a Botkę, co miało wzmocnić drużynę Ferencvarosu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iwana Petriaka na Marka Futacsa.

Akos Elek z Videoton FC w 86. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 30. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Ferencvarosu doszło do zmiany. Abraham Frimpong wszedł za Francka Bolego. W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Markowi Futacsowi, piłkarzowi Videoton FC.

Ianique dos Santos Tavares
12′ Eldar Ćivić
Szilveszter Hangya64′
81′ Gergo Lovrencsics
Roland Juhasz
37′ Kenneth Karim Otigba
Visar Musliu33′
Ihor Kharatin
Akos Elek30′ 86′
Dávid Miklós Sigér
Lyes Hafid Houri74′
79′ Tokmac Chol Nguen
István Ádám Kovács
Isael da Silva Barbosa
Máté Pátkai
28′ 86′ Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Iwan Petriak84′
 51′ Oleksandr Zubkov
Armin Hodžić55′ 61′
Dávid Attila Gróf
Dániel Kovács
81′ Endre Botka
Tamás Olivér
86′ Abraham Akwasi Frimpong
Marko Futacs84′ 90′
79′ Roland Varga
Nemanja Nikolić61′

Drużyna Ferencvarosu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Videoton FC, a piłkarzom Ferencvarosu pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.