Liga węgierska - 21. kolejka NB I: Debreceni VSC - Mezőkövesd-Zsóry SE 1-3 (0-2)

15 lutego na Nagyerdei Stadion w Debreczynie odbyło się spotkanie 21. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami VSC Debreczyn i Mezőkövesdu. Mecz zakończył się zwycięstwem Mezőkövesdu 3-1. Na stadionie zasiadło 3 020 widzów.

21. kolejka Węgry - NB I
2020-02-15 17:00 | Stadion: Nagyerdei Stadion | Widzów: 3020 | Arbiter: T. Bognar
E. Silye 48'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna VSC Debreczyn wygrała aż 11 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Mezőkövesdu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Róbert Pillár.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Mezőkövesdu, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie wynik na 0-2 podwyższył Budu Zivzivadze. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter pokazał kartkę Dinowi Beširoviciowi, zawodnikowi Mezőkövesdu. W trakcie przerwy trener VSC Debreczyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Haruna Zambuk, a murawę opuścił Richárd Csősz.

Na drugą połowę drużyna Mezőkövesdu wyszła w zmienionym składzie, za Dániela Vadnaiego wszedł Erik Silye.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mezőkövesdu w 48. minucie spotkania, gdy Erik Silye zdobył trzecią bramkę. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dániela Nagya z Mezőkövesdu, a w 61. minucie Yurego Gabovdę z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie za Kevina Vargę wszedł Nikola Trujić. W 70. minucie w jedenastce VSC Debreczyn doszło do zmiany. Péter Baráth wszedł za Yurego Gabovdę. A kibice Mezőkövesdu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sándora Vajdę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tamás Cseri.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Harunie Zambukowi z VSC Debreczyn. W 84. minucie w drużynie Mezőkövesdu doszło do zmiany. Marin Jurina wszedł za Dániela Nagya.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku wynik ustalił Nikola Trujić.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Zsombor Berecz
46′ Richárd Csősz
Dino Beširović46′
61′ 70′ Yurii Habovda
Tamás Cseri75′
61′ Kevin Varga
Gábor Eperjesi
70′ Péter Baráth
Erik Silye46′  48′
Norbert Kundrák
Mykhailo Meskhi
Luka Milunović
Sándor Vajda75′
61′  90′ Nikola Trujić
Marin Jurina84′
46′ 80′ Haruna Zambuk Garba
László Pekár

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.