Liga węgierska - 20. kolejka NB I: MOL Fehérvár FC - Mezőkövesd-Zsóry SE 2-1 (2-1)

8 lutego na MOL Arény Sóstó w Székesfehérvárze odbył się mecz 20. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Videoton FC i Mezőkövesdu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Videoton FC 2-1. Starcie obejrzało 2 716 widzów.

20. kolejka Węgry - NB I
2020-02-08 17:00 | Stadion: MOL Aréna Sóstó | Widzów: 2716 | Arbiter: P. Solymosi
Z. Berecz 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Videoton FC wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mezőkövesdu w 16. minucie spotkania, gdy Zsombor Berecz zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Armin Hodžić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Videoton FC przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie Lyes Houri dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 45. minucie Iwan Petriak został zmieniony przez Funsha Bamgboyego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mezőkövesd: Matii Katancowi w 66. i Zsomborowi Bereczowi w 67. minucie. W 73. minucie w drużynie Mezőkövesdu doszło do zmiany. Dániel Nagy wszedł za Marina Jurinę.

Trener Mezőkövesdu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Alyaksandra Karnitskiego i na pole gry wprowadził napastnika László Pekára. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Roland Juhasz, piłkarz gospodarzy.

Matija Katanec66′
90′ Roland Juhasz
Andrii Nesterov
80′ Paulo Vinícius Souza dos Santos
Róbert Pillár
Akos Elek
Zsombor Berecz  16′ 67′
 37′ Lyes Hafid Houri
Dino Beširović
István Ádám Kovács
Tamás Cseri
Máté Pátkai
Aleksandr Karnitskiy73′
45′ Iwan Petriak
Marin Jurina73′
 17′ 73′ Armin Hodžić
Budu Zivzivadze
Bence Gundel-Takács
Danylo Ryabenko
Szilveszter Hangya
Gábor Eperjesi
80′ Visar Musliu
Mykhailo Meskhi
Patrik Nyári
Dániel Nagy73′
45′ Funsho Ibrahim Bamgboye
Sándor Vajda
73′ Nemanja Nikolić
László Pekár73′
Dániel Zsóri
Tamás Takács

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Videoton FC, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka Videoton FC wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.