Liga węgierska - 18. kolejka NB I: Puskas Ferenc Akademia - VSC Debreczyn 0-0

1 lutego na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút odbyło się spotkanie 18. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Puskas Ferenc Akademia i VSC Debreczyn. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 018 widzów.

18. kolejka Węgry - NB I
2020-02-01 17:00 | Stadion: Puskás Akadémia Pancho Aréna | Widzów: 1018 | Arbiter: B. Berke
Puskás Ferenc Akadémia FC
Debreceni VSC
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Puskas Ferenc Akademia wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż 10 razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Puskas Ferenc Akademia oraz dwie drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Puskas Ferenc Akademia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Artema Favorova wszedł Jakub Plšek. Trener VSC Debreczyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Nikola Trujić, a murawę opuścił Babatunde Adeniji.

W 65. minucie Josip Knežević zastąpił Davida Vaněčeka. Trener Puskas Ferenc Akademia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bence Sósa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Luciano Slagveer. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Roland Szolnoki z Puskas Ferenc Akademia.

W 89. minucie czerwoną kartkę obejrzał Balázs Bényei, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Gola-Gola Mebrahtu, piłkarza Puskas Ferenc Akademia.

Ákos Kinyik28′
82′ Roland Szolnoki
Erik Kusnyír71′
46′ Artem Favorov
Gábor Bence Pávkovics
Ádám Gyurcsó
Ádám Bódi
35′ 65′ Josip Knežević
Attila Mihály Haris74′
Jozef Urblík
Kevin Varga
90′ Gol-Gol Mebrahtu
Babatunde Temitope Adeniji59′
33′ 70′ Luciano Slagveer
Péter Baráth74′
46′ Jakub Plšek
Richárd Csősz71′
Márton Radics
Ádám Pintér
70′ Bence Sós
Norbert Kundrák
65′ David Vaněček
Nikola Trujić59′

Przewaga drużyny Puskas Ferenc Akademia w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.