Reklama

Reklama

Liga węgierska - 18. kolejka NB I: Honved Budapeszt - Mezőkövesd-Zsóry SE 1-2 (1-1)

1 lutego na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie odbyło się spotkanie 18. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Honvedu Budapeszt i Mezőkövesdu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mezőkövesdu 2-1. Na stadionie stawiło się 1 973 widzów.

1 lutego  na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie odbyło się spotkanie  18. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Honvedu Budapeszt  i Mezőkövesdu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mezőkövesdu 2-1. Na stadionie stawiło się 1 973 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Mezőkövesdu wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Honvedu Budapeszt i dwie drużynie przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Honvedu Budapeszt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie z karnego bramkę zdobył Tidjani Moutari.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 41. minucie Dániel Nagy wyrównał wynik meczu.

Reklama

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Barnie Kesztyűsowi, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mezőkövesdu w 51. minucie spotkania, gdy Dino Beširović zdobył drugą bramkę. W 62. minucie kartkę dostał Eke Uzoma z Honvedu Budapeszt.

W 65. minucie Dominik Cipf został zmieniony przez Mayrona George'a. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mezőkövesd: Dinowi Beširoviciowi w 76. i Peterowi Szappanosowi w 87. minucie. W 78. minucie Bence Banó-Szabó został zmieniony przez George'a Ikenne'a-Kinga, a za Eke Uzomę wszedł na boisko Dávid Kálnoki-Kis, co miało wzmocnić zespół Honvedu Budapeszt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dániela Nagya na Marina Jurinę oraz Tamása Cseriego na Mykhaila Meskhiego.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w jedenastce Mezőkövesdu doszło do zmiany. Matija Katanec wszedł za Dina Beširovicia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Mezőkövesdu, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Honvedu Budapeszt, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Mezőkövesdu będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Újpest FC. Natomiast w środę Ferencváros Budapeszt będzie przeciwnikiem zespołu Honvedu Budapeszt w meczu, który odbędzie się w Budapeszcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL