Liga węgierska - 18. kolejka NB I: Diósgyőri VTK - Kaposvári Rákóczi FC 2-0 (2-0)

1 lutego na Diósgyőri Stadion w Miszkolcu odbyło się starcie 18. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Diosgyori VTK i Rakoczi FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Diosgyori VTK 2-0. Na stadionie zasiadło 3 702 widzów.

18. kolejka Węgry - NB I
2020-02-01 17:00 | Stadion: Diósgyőri Stadion | Widzów: 3702 | Arbiter: P. Solymosi
Diósgyőri VTK
Kaposvári Rákóczi FC
2
0
D. Brković 20'
M. Fodor 22' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Diosgyori VTK wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia przyznał kartkę Marcellowi Fodorowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Diosgyori VTK w 20. minucie spotkania, gdy Dušan Brković zdobył pierwszą bramkę.

W 22. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Rakoczi FC Marcell Fodor. W 32. minucie arbiter ukarał kartką Andriego Yakymiva, zawodnika gości.

W 37. minucie Sergiy Shestakov został zastąpiony przez Andrása Vágiego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Między 46. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rakoczi FC: Csaba Vachtler, Martin Ádám, Andriy Yakymiv, na ich miejsce weszli: Ervin Zsiga, Antun Palić, Dinko Trebotić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tamása Kissa, Ruiego Pedra zajęli: José Cortés, Tamás Egerszegi.

Krisztián Pogacsics
 20′ Dušan Brković
Marcell Fodor 22′ (samob.) 8′
Kristóf Polgár
János Patrik Nagy
Márk Tamás
Igors Tarasovs
81′ Rui Pedro Couto Ramalho
Csaba Vachtler46′
Bence Iszlai
Dávid Hegedűs
63′ 67′ Tamás Kiss
Richárd Nagy
Dávid Márkvárt
Attila Szakály
37′ Serhii Shestakov
Valentin Hadaró
37′ András Krisztian Vági
László Ur
81′ Tamás Egerszegi
Antun Palić63′
67′ José Ricardo Cortés
Dinko Trebotić69′ 70′
Kristóf Korbély
Ervin Zsiga46′
Haris Tabaković
Krisztián Nagy

Piłkarze Diosgyori VTK otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.