Liga węgierska - 17. kolejka NB I: Zalaegerszegi TE - Diósgyőri VTK 1-3 (0-0)

W meczu 17. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 25 stycznia, drużyna Zalaegerszegi TE przegrała z Diosgyori VTK 1-3 (0-0). Mecz na ZTE-Aréne obejrzało 2 051 widzów.

F. Hasani 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Diosgyori VTK wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Zalaegerszegi TE otworzyli wynik. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Gergely Bobál. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół Zalaegerszegi TE krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Dušan Brković. Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Bence'owi Bediemu, zawodnikowi Zalaegerszegi TE.

W 61. minucie za Gergelya Bobála wszedł Fanos Katelaris.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Diosgyori VTK przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Kristóf Polgár dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 64. minucie kartkę obejrzał Nikola Mitrović z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Zalaegerszegi TE postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Benjamin Babati, a murawę opuścił András Radó. A kibice Diosgyori VTK nie mogli już doczekać się wprowadzenia Harisa Tabakovica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mirko Ivanovski. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzeciego gola.

W 76. minucie Nikola Mitrović został zmieniony przez Erica McWoodsa, co miało wzmocnić jedenastkę Zalaegerszegi TE. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ruiego Pedra na José Cortésa w 81. minucie oraz Tamása Kissa na Tamása Egerszegiego w tej samej minucie. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartkę dostał Benjamin Babati z Zalaegerszegi TE.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Dwie minuty później wynik na 1-3 podwyższył Florent Hasani.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Márk Tamás
60′ Bence Bedi
András Krisztian Vági
Gergő Bence Kocsis
Rui Pedro Couto Ramalho81′
64′ 76′ Nikola Mitrović
Tamás Kiss88′
 47′ (k.) 61′ Gergely Bobál
Dávid Márkvárt
Eduvie Ikoba
Serhii Shestakov
65′ András Radó
Kornél Szűcs
61′ Fanos Katelaris
Tamás Egerszegi88′
Stjepan Oštrek
José Ricardo Cortés81′
65′ 90′ Benjamin Babati
Kristóf Korbély
76′ Eric McWoods
Haris Tabaković76′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Diosgyori VTK żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.