Liga węgierska - 16. kolejka NB I: Paksi SE - Mezőkövesd-Zsóry SE 1-0 (1-0)

W meczu 16. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 14 grudnia, jedenastka Paksi SE wygrała z Mezőkövesdem 1-0 (1-0). Mecz na Paksi FC Stadion obejrzało 1 110 widzów.

16. kolejka Węgry - NB I
2019-12-14 17:00 | Stadion: Paksi FC Stadion | Widzów: 1110 | Arbiter: C. Pinter
Paksi SE
Mezőkövesd-Zsóry SE
1
0
J. Windecker 11'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć jedenastka Mezőkövesdu wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Jozsef Windecker dla drużyny Paksi SE. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Attili Osváthowi z zespołu gospodarzy. Była to 36. minuta starcia. W 38. minucie Ádám Simon został zastąpiony przez Kristófa Pappa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Paksi SE.

W 51. minucie w zespole Mezőkövesdu doszło do zmiany. Dániel Farkaš wszedł za Gábora Eperjesiego. Niedługo później trener Mezőkövesdu postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego László Pekára. Na boisko wszedł Tamás Takács, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Paksi SE: Norbertowi Könyvesowi w 77. i Bence'owi Lenzsérowi w 78. minucie. Chwilę później trener Paksi SE postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Norberta Könyvesa wszedł Dávid Kulcsár, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Paksi SE utrzymać prowadzenie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Mezőkövesd: Lajosowi Bertusowi w 85. i Róbertowi Pillárowi w 88. minucie.

W tej samej minucie w drużynie Paksi SE doszło do zmiany. Tamás Balo wszedł za Tamása Kecskésa. W drugiej połowie nie padły gole.

Andrii Nesterov
78′ Bence Lenzsér
Róbert Pillár88′
36′ Attila Osváth
Erik Silye
János Szabó
Lajos Bertus85′
88′ Tamás Kecskés
Tamás Cseri
38′ Ádám Simon
Aleksandr Karnitskiy
 11′ József Windecker
Dániel Nagy
Dániel Bode
László Pekár70′
77′ 81′ Norbert Könyves
Budu Zivzivadze
Ádám Holczer
Dávid Dombó
88′ Tamás Balo
Dániel Farkaš51′
Dávid Bor
Dániel Vadnai
81′ Dávid Kulcsár
Sándor Vajda
Balász Balogh
Miklós Sajban
38′ Kristóf Papp
Máté Mihály Sajbán
Ákos Szendrei
Tamás Takács70′

Przewaga jedenastki Mezőkövesdu w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Paksi SE, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Mezőkövesdu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.