Liga węgierska - 16. kolejka NB I: Kaposvári Rákóczi FC - Debreceni VSC 4-1 (2-0)

14 grudnia na Rákóczi Stadion w Kaposvár odbył się pojedynek 16. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Rakoczi FC i VSC Debreczyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rakoczi FC 4-1. Mecz obejrzało 1 169 widzów.

T. Adeniji 51'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania drużyna VSC Debreczyn wygrała 15 razy i zanotowała dwie porażki oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Zsolt Balázs wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rakoczi FC , strzelając gola w 10. minucie spotkania.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Csabie Vachtlerowi i Danielowi Tozserowi.

W 45. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik VSC Debreczyn Csaba Szatmári.

Kibice VSC Debreczyn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Babatunde'a Adenijego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nikola Trujić. Posunięcie trenera było słuszne. Babatunde'a Adenijego strzelił pierwszego gola w 51. minucie spotkania.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Richard Nagy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie gola pocieszenia strzelił Babatunde Adeniji.

W 57. minucie kartkę dostał Martin Ádám, piłkarz gospodarzy. W 58. minucie Kevin Varga został zastąpiony przez Ákosa Kinyika. W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Balázsowi Bényeiemu z zespołu gości.

Chwilę później trener Rakoczi FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Marcella Fodora. Na boisko wszedł Valentin Hadaró, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Csabę Szatmáriego z VSC Debreczyn, a w 83. minucie Attilę Szakály z drużyny przeciwnej. W 75. minucie Balázs Bényei został zmieniony przez Norberta Kundraka, co miało wzmocnić drużynę VSC Debreczyn. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zsolta Balázsa na Krisztiána Nagya w 84. minucie oraz Norberta Csikiego na Bálinta Tömösváriego w tej samej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rakoczi FC w 90. minucie spotkania, gdy Bálint Tömösvári zdobył czwartą bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Tomáš Košický
70′ Marcell Fodor
Csaba Szatmári 45′ (samob.) 73′
41′ Csaba Vachtler
Ádám Bódi
 50′ Richárd Nagy
Attila Mihály Haris
83′ Attila Szakály
Daniel Tozser41′
57′ Martin Ádám
Kevin Varga58′
 10′ 84′ Zsolt Balázs
Nikola Trujić46′
86′ Norbert Gábor Csiki
Haruna Zambuk Garba
Balázs Slakta
Alex Hrabina
70′ Valentin Hadaró
Ádám Pintér
84′ Krisztián Nagy
Babatunde Temitope Adeniji46′  51′
86′  90′ Bálint Tömösvári
Norbert Kundrák75′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy VSC Debreczyn dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.