Liga węgierska - 16. kolejka NB I: Honved Budapeszt - Újpest FC 0-0

14 grudnia na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie odbył się mecz 16. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Honvedu Budapeszt i Ujpest FC. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 2 937 widzów.

16. kolejka Węgry - NB I
2019-12-14 19:30 | Stadion: Hidegkuti Nándor Stadion | Widzów: 2937 | Arbiter: P. Solymosi
Honved Budapeszt
Újpest FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 53 razy. Zespół Ujpest FC wygrał aż 22 razy, zremisował 19, a przegrał tylko 12.

Od pierwszych minut zespół Ujpest FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Honvedu Budapeszt była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Obinna Nwobodo z Ujpest FC. Była to 44. minuta pojedynku.

W 46. minucie kartkę otrzymał Dženan Bureković z jedenastki gości. Na drugą połowę drużyna Ujpest FC wyszła w zmienionym składzie, za Arona Bjarnasona wszedł Krisztián Simon.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Honvedu Budapeszt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Krisztiana Vadocza. Na boisko wszedł Bence Banó-Szabó, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 86. minucie Tidjani Moutari zastąpił Dominika Cipfa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Honvedu Budapeszt doszło do zmiany. Tonći Kukoč-Petraello wszedł za Barnę Kesztyűsa.

Dwie minuty później kartką został ukarany Bence Banó-Szabó, piłkarz Honvedu Budapeszt.

Obinna Nwobodo44′
90′ Barna Kesztyűs
Vincent Onovo
Gergő Nagy
Bojan Sanković
68′ Krisztian Vadocz
Aron Bjarnason46′
Davide Lanzafame
Robert Feczesin
86′ Tidjani Amadou Moutari Kalala
Róbert Litauszki
90′ Tonći Kukoč-Petraello
Krisztián Simon46′
MacDonald Ngwa Niba
Péter Szakály
68′ 90′ Bence Zoltán Banó-Szabó
Márk Koszta
86′ Dominik Cipf
Antonio Perošević

Jedenastka Ujpest FC miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Honvedu Budapeszt obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Ujpest FC w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.