Liga węgierska - 15. kolejka NB I: Zalaegerszegi TE - Kaposvári Rákóczi FC 2-0 (2-0)

7 grudnia na ZTE-Aréne odbył się mecz 15. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Zalaegerszegi TE i Rakoczi FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Zalaegerszegi TE 2-0. Spotkanie obejrzało 1 222 widzów.

Z. Lesjak 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 starć jedenastka Rakoczi FC wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie Eduvie Ikoba dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 30. minucie sędzia ukarał kartką Richarda Nagya, piłkarza Rakoczi FC.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Zalaegerszegi TE , zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Zoran Lesjak.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rakoczi FC: Tamásowi Nagyowi w 43. i Jánosowi Nagyowi w 45. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Na drugą połowę drużyna Rakoczi FC wyszła w zmienionym składzie, za Tamása Nagya wszedł David Hegedus. W 58. minucie Norbert Csiki został zmieniony przez Zsolta Balázsa.

W 71. minucie kartkę dostał Nikola Mitrović z jedenastki gospodarzy. W 74. minucie Richard Nagy został zmieniony przez Ervina Zsigę, co miało wzmocnić zespół Rakoczi FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrása Radó na Miroslava Grumicia. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Zalaegerszegi TE doszło do zmiany. Benjamin Babati wszedł za Zoltana Stiebera.

W 89. minucie w zespole Zalaegerszegi TE doszło do zmiany. Mate Kiss wszedł za Nikolę Mitrovicia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Gergőwi Beliczkiemu, zawodnikowi gości.

Valentin Hadaró
 38′ Zoran Lesjak
János Patrik Nagy45′
Bence Bedi
Tamás Nagy43′ 46′
Gergő Bence Kocsis
Richárd Nagy30′ 74′
71′ 89′ Nikola Mitrović
Attila Szakály
Gergely Bobál
Andrii Yakymiv
 1′ Eduvie Ikoba
Martin Ádám
83′ András Radó
Gergő Beliczky90′
86′ Zoltan Stieber
Vanja Marković
89′ Mate Kiss
Ervin Zsiga74′
86′ Benjamin Babati
Zsolt Balázs58′
83′ Miroslav Grumić
Krisztián Nagy

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Zalaegerszegi TE, a zawodnikom gości przyznał cztery.