Liga węgierska - 15. kolejka NB I: Újpest FC - Kisvárda Master Good SE 1-0 (1-0)

7 grudnia na Illovszky Rudolf Stadion w Budapeszcie odbyło się starcie 15. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Ujpest FC i Kisvárdy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ujpest FC 1-0. Spotkanie obejrzało 1 446 widzów.

15. kolejka Węgry - NB I
2019-12-07 17:00 | Stadion: Illovszky Rudolf Stadion | Widzów: 1446 | Arbiter: T. Bognar
Újpest FC
Kisvárda Master Good FC
1
0
A. Kravchenko 34' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Ujpest FC wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kisvárdy Anton Krawczenko.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ujpest FC.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Branka Pauljevicia z Ujpest FC, a w 54. minucie Hugona Seca z drużyny przeciwnej. W 57. minucie za Hugona Seca wszedł Claudiu Bumba.

W 64. minucie w drużynie Ujpest FC doszło do zmiany. Krisztián Simon wszedł za Arona Bjarnasona. W tej samej minucie trener Kisvárdy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Patrik Tischler, a murawę opuścił Sassá. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ujpest FC: Donátowi Zsótérowi w 70. i Obinnie Nwobodzie w 80. minucie.

W samej końcówce meczu w jedenastce Kisvárdy doszło do zmiany. Kovácsréti Márk wszedł za Radosza Proticia. A trener Ujpest FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pétera Szakálya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Donát Zsótér. W drugiej połowie nie padły gole.

Radosz Protić89′
51′ Branko Pauljević
Tamás Rubus
Kire Ristevski
Roman Karasiuk
80′ Obinna Nwobodo
Lucas Marcolini Dantas Bertucci
Vincent Onovo
Stavros Tsoukalas
Bojan Sanković
Jefferson Gomes de Oliveira64′
64′ Aron Bjarnason
Andras Gosztonyi
Robert Feczesin
Gheorghe Teodor Grozav
70′ 90′ Donát Ferenc Zsótér
Theodoros Berios
64′ Krisztián Simon
Bohdan Melnyik
90′ Péter Szakály
Claudiu Vasile Bumba57′
Márk Koszta
Márk Kovácsréti89′
Antonio Perošević
Patrik Tischler64′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Ujpest FC obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Kisvárdy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.